100. Jie pasirašė

Integruotas mokyklinis projektas, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo 100 – osioms metinėms paminėti.

1918 m. vasario 16 d. Lietuvos taryba pasirašė Lietuvos nepriklausomybės aktą. Vasario 16-tosios aktas skelbia, kad Lietuvos Taryba atskiria Lietuvą nuo visų valstybinių ryšių, kada nors buvusių su kitomis tautomis. Tiesiogiai Valstybės atkūrimo akto tekstą rengė Jonas Vileišis, Petras Klimas, Mykolas Biržiška, Steponas Kairys. Pasirašė jį 20 tarybos narių, be minėtųjų keturių: kun. J. Staugaitis, St. Narutavičius, dr. J. Basanavičius, A. Smetona, kan. K. Šaulys, J. Smilgevičius, K. Bizauskas, J. Vailokaitis, Donatas Malinauskas, kun. Vl. Mironas, kun. A. Petrulis, S. Banaitis, A. Stulginskis, J. Šernas, Pr. Dovydaitis. Dauguma jų dalyvavo 1905 m. gruodį susirinkusiame Didžiajame Vilniaus Seime, kuriame atvirai buvo svarstoma, kad Lietuvai būtų suteikta autonomija Rusijos imperijos sudėtyje. Tai buvo pirmas žingsnis nepriklausomybės link. Tikslinga, kad mokyklos mokiniai daugiau sužinotų apie tuos, kurie rūpinosi mūsų valstybės atkūrimu.

Projekto koordinatorė: direktoriaus pavaduotoja ugdymui Violeta Čiuldienė

Projekto vadovės:
• geografijos mokytoja ekspertė Romualda Bubelevičienė,
• lietuvių kalbos mokytoja ekspertė Ramunė Šmitienė.

Dalyvauja 1-4-ų ir 5–10-ų klasių mokiniai.

Projekto tikslai:
• paminėti mūsų valstybės atkūrimo 100 metų sukaktį.
• skatinti didžiuotis savo šalies istorija ir žmonėmis,
• skatinti savarankiškumą, mokyti išrinkti esminius dalykus, naudotis papildoma medžiaga ir informacija.

Projekto uždaviniai:
• rinkti medžiagą apie signatarus;
• parengti informacinius stendus apie signatarus;
• paskelbti mokyklos erdvėse vaikų kūrybinius darbus ,,100 žodžių Lietuvai” ir piešinius ,,Mano Lietuva”;
• organizuoti trumpas diskusijas su vaikais apie istoriją, paskatinti vaikus apklausti apie Lietuvos šimtmetį, žymiausius įvykius šeimos narius;
• supažindinti mokinius, iš kurių geografinių regionų kilę Vasario 16-osios signatarai;
• surengti praktinę mokslinę mokytojų ir mokinių konferenciją ,,100. JIE PASIRAŠĖ”.

Mokinių motyvacija: Galimybė įgyti naujų žinių, mokytis ieškoti, kurti ir skaityti. Lavinti kritinio mąstymo ir meninius raiškos gebėjimus. Ugdyti praktinius bei bendradarbiavimo gebėjimus, kurių gali prireikti ateityje.

Atnaujinta: 2018-09-19