Aktyvūs lietuvių liaudies žaidimai ir mįslės

2021 metų birželio 9 dieną mūsų mokyklos 1a ir 1b klasės dalyvavo edukacinėje programoje ,,Aktyvūs lietuvių liaudies žaidimai ir mįslės.

Užsiėmimo metu buvo kalbama apie lietuvių liaudies žaidimus, aptarta su kuo siejamas žaidimų atsiradimas, kokia yra žaidimų prasmė, kokios vaikų savybės yra ugdomos žaidžiant, kodėl liaudies žaidimai buvo svarbus kaimo kultūros elementas ir pan. Taip pat mokomasi dirbti komandoje, bendradarbiauti. Programos metu žaidėme daug aktyvių lietuvių liaudies žaidimų: ,,Pirtis”, ,,Oželis”, ,,Kumeliukų girdymas”, ,,Trečias gaudo”, ,,Žiogai”, ,,Karveliai”, ,,Pelė ir katinas” , ,,Icki picki”, ,,Pilkė”, ,,Lazdos traukynės” ir kt. Užsiėmimo metu neapseita be fantų išpirkimo ir išskaičiavimų, tradicinių estafečių suorganizavimo. Suorganizuoto mįslių turnyro metu, vaikams reikėjo komandose įminti mįsles, sugrupuoti mįsles pagal tam tikrus kriterijus, sukurti savo mįslę ir atlikti dar daug kitų užduočių. Vėliau mokiniai jėgas išmėgino spręsdami šiuolaikines mįsles ir galvosūkius. Šį galvosūkių ir mįslių rinkinį sukūrė SVEIKI SVEIKI komanda. Vaikai, norėdami išspręsti galvosūkius ir įminti visas mįsles turėjo dirbti komandoje, panaudoti visus savo kūno pojūčius bei loginį mąstymą.