Apie iniciatyvą „Dalyvaujamasis biudžetas”

Sausio mėnesį startavo iniciatyva „Dalyvaujamasis biudžetas mokykloje”. Mokykloje svečiavosi iniciatyvos autorių „Transparency International” Lietuvos skyriaus (TILS) atstovai. Iniciatyvos tikslas – įgyvendinti dalyvaujamąjį biudžetą mokykloje, kai mokyklos moksleiviai yra įtraukiami į viešųjų sprendimų priėmimą ir prisideda prie biudžeto dalies paskirstymo. Iniciatyva skatinamas mokinių pilietinis aktyvumas, domėjimasis demokratija, skaidria sprendimų priėmimo kultūra, ugdomas mokinių finansinis raštingumas ir kt.

Šiais metais iniciatyvoje dalyvauja 5-10 klasių mokiniai. Jiems skiriama tam tikra pinigų suma. Jie siūlo įvairias idėjas, teikia pasiūlymus, kam jie juos skirtų savo mokykloje, kažką atnaujintų ir kt. Vėliau idėjos detaliai aprašomos, apipavidalinamos, pateikiama jų nauda mokyklos bendruomenei ir kt. Po to vyksta viešas idėjų pristatymas, balsavimas bei laimėjusios idėjos įgyvendinimas. Mokiniai gali konsultuotis su sudaryta konsultacine grupe.

Pirmame susitikime mokyklos direktorė J. Vengalienė supažindino susirinkusius su mokyklos biudžetu, jo sudedamosiomis dalimis. „Transparency International” atstovai pristatė iniciatyvos idėją, kartu su mokiniais generavo įvairias idėjas.

Iniciatyvą planuojama baigti kovo pabaigoje, kad būtų galima iki mokslo metų pabaigos idėją – laimėtoją įgyvendinti ir ja pasidžiaugti.

Net neabejojame, kad Dalyvaujamojo biudžeto įgyvendinimas mūsų mokykloje taps dar vienu puikiu pavyzdžiu ne tik Kauno mieste, bei ir Lietuvoje, kuriuo skatinamas pilietinis aktyvumas, domėjimasis demokratija.