Dalyvavimas mokslo tyrime

Mūsų mokytojai nuolatos mokosi ir nebijo priimti naujų iššūkių, tad nenuostabu, jog lietuvių kalbos mokytoja Auksė Urbonienė kartu su dešimtokais dalyvavo mokslo tyrime „Mokinių savireguliacinio mokymosi vidurinės mokyklos klasėje skatinimas: mokytojo ir mokinio sąveikos perspektyva”. Tyrimo iniciatorė ir tyrėja – Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo Akademijos doktorantė Kateryna Horlenko. Šio tyrimo rezultatai suteiks mokslininkams tobulinti mokytojų rengimo programas, kad mokytojas galėtų sėkmingai mokyti, o mokinys – mokytis.

Tyrimas buvo atliekamas taikant neįprastą ir retą duomenų rinkimo priemonę – akių sekimo akinius, kurie leidžia rinkti autentiškus duomenis tiesiogiai iš įprastos aplinkos realiu metu. Akiniai fiksavo mokytojo žvilgsnį, reakciją ir veiklą. Belieka palinkėti sėkmės Katerynai ir sulaukti tyrimo išvadų.