Duok draugui ranką ir susipažink: čia Šančiai

Gegužės 25 dieną susitiko abiejų VDU klasikinio ugdymo mokyklos skyrių mokinių tarybos nariai. Čia Šančių mokiniai organizavo draugams iš Partizanų gatvės orientacinį žaidimą ,, Susipažink: čia Šančiai“. Mokinių taryba iki šiol bendravo bendravo virtualiai, na o atėjus pavasariui į mokyklą prie Nemuno atvyko svečiai iš Partizanų gatvės. Mokiniai pasiskirstė į keturias komandas ir iškeliavo pačių mokinių parengtu maršrutu. Komandos buvo mišrios: trys svečiai ir du šeimininkai. Reikėjo aplankyti net aštuonis žemėlapyje pažymėtus objektus: Šančių pušynėlį, skirtą Lietuvos kariuomenei, pliažą ir priešais jį stūksantį Napoleono kalną, sieninės tapybos piešinį ,,Šančių laikai“, namą, kuriame vaikystėje gyveno poetė Janina Degutytė, Šančių bažnyčią, Vilijos parką ir jame esantį paminklą Lietuvos kariams žuvusiems už Nepriklausomybę, Kopūstų lauką ir prie mokyklos skulptūrą Janinai Degutytei. Kiekviename punkte komandos turėjo atlikti įvairias užduotis, parengtas taip pat pačių mokinių: atsakyti į klausimus apie objektą, spėti mįsles, prie bažnyčios sukalbėti maldą, pliaže sudėti Napoleono kalno dėlionę, atrasti , kiek kačių pavaizduota paveiksle ,,Šančių laikai” ir kt. Už atliktas užduotis komandos gavo po raidę, tad aplankę visus punktus turėjo aštuonias raides, iš kurių reikėjo sudėlioti žodį.
Maršrutas buvo netrumpas, jį apeiti užtruko net dvi valandas, bet visi sugrįžo laimingi. Žodis, kurį pavyko sudėlioti visiems – DEGUTYTĖ. Tai pavardė poetės, kuri užaugusi Šančiuose ir juos apdainavusi ne viename eilėraštyje. Sugrįžusios komandos ir mokiniai, buvę punktuose, pasveikino vieni kitus. Nuovargį malšino skania arbata su pyragu. Laimėjo DRAUGYSTĖ.