Eksperimentadienis antrokų klasėje

Kas nemėgsta eksperimentuoti? Šiandien visą dieną tik tai ir tedarėm. Pradėjom nuo užsiėmimo chemijos kabinete su mokytoja Edita. Susipažinome su triukšmo lygiu, jo keliamomis pasekmėmis ir naudodamiesi NEULOG laboratorijos davikliais išmatavome triukšmo lygį klasėje šnibždėdami ir garsiai šaukdami. Vaikai labai akivaizdžiai pamatė, kodėl negalima triukšmauti pertraukų metu ar trukdyti draugui per pamoką. Po to matavom pulsą, lyginom jį esant ramybės būklėje ir po kelių pritūpimų.

O didžiausią įspūdį paliko cheminiai eksperimentai su raudonojo kopūsto sultimis – stebėjome, kaip, naudojant rūgštinius ir šarminius tirpalus, jos keičia spalvą iš violetinės į mėlyną ir rožinę. Grįžus į klasę eksperimentai tik tęsėsi – vandenyje pražydinome popierines gėles, naudodamiesi pipirais ir indų plovikliu aiškinomės vandens paviršiaus įtempimo reiškinį, gėrėjomės iš „Skittles” saldainiukų pasirodančia vaivorykšte, su iš sodos ir acto reakcijos kilusiomis dujomis pripūtėme balioną ir galiausiai pasigaminome lavos lempų modelius. Diena buvo įspūdinga!