Erasmus+ jaunimo mainų projektas „Reset Yourself – Be Eco-friendly“ „Atstatyk save – būk ekologiškas“

Erasmus+ jaunimo mainų projektas „Reset Yourself – Be Eco-friendly“  „Atstatyk save – būk ekologiškas“

Erasmus+ jaunimo mainų projektas „Reset Yourself – Be Eco-friendly“ „Atstatyk save – būk ekologiškas“

Vykdomas 2019-09-01 – 2020-01-30

Projekto koordinatorė Kohtla-Järve Maleva Põhikool, Estija

Projekto partneriai:
Kauno Šančių mokykla – daugiafunkcis centras
Agrupamento de Escolas D. Sancho I, Portugalija
Cooperativa de Enseñanza Salceda. CEIPS Susarte, Ispanija
Holmleigh primary school, Jungtinė Karalystė
Publiczne Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II, Lenkija
1o Gymnasio Mandras, Graikija

Aktyvi veikla – svarbiausia žmogaus aktyvių santykių su aplinka raiškos forma. Veikdamas žmogus daro įtaką aplinkai ir pats keičiasi, t.y. nuolat tobulėja kaip asmenybė. Todėl ugdant asmenybę, labai svarbu sudaryti tokias sąlygas, kad vaikas veiktų ir dalyvautų tokioje veikloje, kuri skatintų jo teigiamų bruožų formavimąsi, padėtų rengti visuomenei naudingą žmogų, būtent to ir siekiama šiuo projektu.

Pagrindinis projekto tikslas – darnios aplinkos kūrimas skatinant ekologinį sąmoningumą

Uždaviniai:
• Susipažinti su žiedine ekonomika,
• populiarinti žiedinės ekonomikos principus,
• skatinti be atliekinį gyvenimo būdą,
• mokytis panaudoti nereikalingus daiktus buityje.

Jaunimo mainai – tai 13-14 metų mokinių grupių iš septynių skirtingų šalių susitikimai bendrai veiklai, kurių metu nagrinėjama pasirinkta aktuali tema – ,,Darnios aplinkos kūrimas”, taikant neformaliojo ugdymo metodus mokomasi vieni iš kitų, atrandami kultūrų panašumai ir skirtumai.

Pirmas susitikimas Estijoje, koordinatorių mokykloje rugsėjo mėnesį – dalyviai po vieną mokytoją ir mokinį iš kiekvienos mokyklos. Šio susitikimo metu numatyta projekto veikla iki kito susitikimo, vyksta praktiniai užsiėmimai.

Antrasis, pagrindinis, mainų susitikimas Estijoje, koordinatorių mokykloje, vyks gruodžio mėnesį, jame dalyvaus iš kiekvienos šalies dvi mokytojos ir keturi mokiniai, kurie bus labiausiai įsitraukę į projektines veiklas, vykdomas mokykloje, iki mainų susitikimo Estijoje. Šio susitikimo metu visi projekto dalyviai pristatys, kaip buvo vykdoma veikla jų mokyklose, ką naujo išmoko, kokią ,,Darnios aplinkos kūrimo“ viziją bei ekologinio sąmoningumo įgūdžius įgijo. Bus vykdomi įvairūs praktiniai užsiėmimai, skatinantys gyventi be atliekų.

Projekto naujienos

Įgyvendintas Erasmus+ projektas „Restart Yourself be Ecofriendly / Atstatyk save. Būk ekologiškas“

2020 m. spalis

Įgyvendintas ERASMUS+ projektas „Restart yourself be ecofriendly“, kurio metu 8a klasės mokinės Miglė Klimonytė, Andrėja Bajoraitė, Rimantė Dorofejeva, Kamilė Lukošiūnaitė ir 7a klasės mokinys Modestas Rumševičius bei technologijų mokytoja metodininkė Edita Tamulevičienė ir specialioji pedagogė metodininkė Sandra Gudunskienė viešėjo Estijoje, Kohtla-Järve Slaavi Põhikool mokykloje Erasmus + projekto „Reset Yourself - Be Eco-friendly" („Atstatyk save - būk ekologiškas“) jaunimo mainų programos susitikimuose. Dalyviai iš Graikijos, Lietuvos, Didžiosios Britanijos, Lenkijos, Portugalijos ir Estijos visą savaitę kartu dalyvavo ekologinėse ir meno dirbtuvėse, kuriose visi darbai buvo atliekami naudojant antrines žaliavas. Kiekviena šalis piešė eko ženklo logotipo plakatus, kurie dabar pagaminti ir puoš mūsų mokyklą. Išleisti 2021 metų kalendoriai, kuriuose pavaizduoti vaikų ir mokytojų atlikti darbai.

Projekto mokinių ir mokytojų susitikimas Estijoje

2019 m. gruodis

2019 m. gruodžio 1–5 dienomis mūsų mokyklos projekto komanda: 7a klasės mokinės Miglė Klimonytė, Andrėja Bajoraitė, Rimantė Dorofejeva, Kamilė Lukošiūnaitė ir 6a klasės mokinys Modestas Rumševičius bei vyr. specialioji pedagogė Sandra Gudunskienė ir technologijų mokytoja metodininkė Edita Tamulevičienė viešėjo Estijoje, Kohtla-Järve Slaavi Põhikool mokykloje Erasmus + projekto „Reset Yourself - Be Eco-friendly" („Atstatyk save - būk ekologiškas“) jaunimo mainų programos susitikime. Dalyviai iš Graikijos, Lietuvos, Didžiosios Britanijos, Lenkijos, Portugalijos ir Estijos visą savaitę kartu dalyvavo ekologinėse ir meno dirbtuvėse, kuriose visi darbai buvo atliekami naudojant antrines žaliavas.

Gaminome Kalėdinius žaisliukus, skirtus senelių namams, kūrėme įvairius plakatus, kaip apsaugoti aplinką, kepėme Kalėdinius sausainius, gaminome drabužius ir papuošalus iš nereikalingų džinsų. Projekto dalyviai kūrė ekologinės aplinkos kalendorių. Iš antrinių žaliavų kiekviena dalyvaujanti šalis pagamino meno kūrinį - savo šalies žemėlapį. Mūsų komanda pristatė sėkmingiausius antrinių žaliavų panaudojimo pavyzdžius Lietuvoje, įdomiausias jau ne vienerius metus stebinanti Kauno kalėdinė eglutė. Pristatėme pranešimą apie šalyje ir mūsų mokykloje vykdomas akcijas ekologijos tema. Viešnagės metu taip pat aplankėme Taliną, Narvos miestą, kur taip pat dalyvavome edukacinėje programoje ir mokėmės patys pagaminti Kalėdinius žaisliukus iš antrinių žaliavų. Nepakartojamų įspūdžių mokiniai patyrė senojoje Rakverė pilyje.

Projekte dalyvaujantys mokiniai gyveno partnerių estų šeimose. Tai buvo paskutinis šio projekto dalyvių susitikimas, liko užbaigti suplanuotus darbus ir apibendrinti projekto veiklas.

Saugiai elkis gamtoje

2019 m. spalis

Erasmus + jaunimo mainų projekto „Reset Yourself - Be Eco-friendly" („Atstatyk save - būk ekologiškas“) dalyviai kūrė taisykles, kaip reikia saugiai ir ekologiškai elgtis gamtoje. Visi privalome būti sąmoningi ir jautrūs gamtos grožiui, juk gamta - mūsų visų namai.

Susitikimas Estijoje

2019 m. rugsėjo 18–21 d.

2019 m. rugsėjo 18–21 dienomis mūsų mokyklos vyr. specialioji pedagogė Sandra Gudunskienė su 6a klasės mokiniu Modestu Rumševičiumi viešėjo Estijoje, Kohtla-Järve Slaavi Põhikool mokykloje vykdydami Erasmus + projektą „Reset Yourself - Be Eco-friendly" („Atstatyk save - būk ekologiškas“). Dalyviai iš Graikijos, Lietuvos, Didžiosios Britanijos, Lenkijos, Portugalijos ir Estijos kartu dalyvavo ekologinėse ir meno dirbtuvėse, kuriose visi darbai buvo atliekami naudojant antrines žaliavas. Tarptautinės vakaronės metu vaišinomės kiekvienos šalies tradiciniais saldumynais. Viešnagės metu taip pat aplankėme lankytinus gamtos objektus, Ontikos pakrantės kraštovaizdžio parką, trisdešimties metrų aukščio Valaste krioklį, pelkes.

Kiekviena šalis, dalyvaujanti Erasmus + projekte projekte „Reset Yourself - Be Eco-friendly" pasodino po draugystė medį Kohtla-Järve Slaavi Põhikool mokyklos teritorijoje. Projekte dalyvaujantys mokiniai gyveno partnerių estų šeimose. Tai buvo nepaprasta, nepamirštama patirtis, galimybė užmegzti tarptautinę draugystę, išbandyti savo kalbinius įgūdžius praktikoje bei pažinti kitų šalių kultūrą. Mūsų laukia antras projekto etapas, kuriame reikės įgyvendinti projekto užduotis mokykloje ir labiausiai įsitraukusių mokinių kelionė į Estiją, gruodžio mėnesį.

Atnaujinta: 2020-10-26