Etnografinių Lietuvos regionų pažinimo popietė

Šiandien mūsų mokykloje vyko pažintinė popietė 7-9 klasių mokiniams „Pažink Lietuvos etnografinius regionus”. 9 klasės mokiniai paruošė informacinį pristatymą apie regionus, o vėliau 7-9 klasių mokinių komandos pristatė savo atliktus darbus: skaitė skirtingų patarmių tekstus, kuriuos padėjo mokytis lietuvių kalbos mokytojos, pristatė savo ruoštus regioninius patiekalus, kuriuos ruošiant konsultavo technologijų mokytojai, šoko ir dainavo. Visus sužavėjo mokytojo aukštaičio Tomo pasaka apie Eglę ir žaltį bei žemaičių mokytojų Eglės ir Astos pokalbis apie duonos gamybą. Po veiklų pristatymo mokiniai pasitikrino žinias atlikdami Kahoot užduotis.

Na, o vėliau visus nudžiugino nuostabaus Palemono mokyklos folkloro ansamblio „Bitula” pasirodymas. Svečiai ne tik papasakojo įvairių įdomių dalykų apie mūsų foklorą, bet ir dainavo, grojo, kvietė žaisti. Nepaprastas jausmas apima, kai matai merginas, giedančias sutartines – tokį sudėtingą ir išskirtinį muzikos kūrinį, kuris ne be reikalo yra įtrauktas į UNESCO nematerealaus kultūros paveldo sąrašą.

Dėkojame visiems dalyviams ir svečiams už laiką, praleistą kartu!