Europos kalbų diena

Rugsėjo 26 d. minima Europos kalbų diena. Kalbų mokėjimas vienija skirtingų tautybių žmones, leidžia pažinti kitas šalis ir jų kultūras, didina mokymosi, įsidarbinimo galimybes. Europos kalbų dieną minėjome visų kalbų pamokose. Anglų kalbos pamokose skaičiavome, kiek Europoje yra kalbų, skaitėme įdomius faktus apie kalbas bei šiuolaikinių technologijų pagalba mokėmės tą patį žodį pasakyti įvairiomis Europos kalbomis. Nemažai emocijų kėlė iš Turkijos pagal Erasmus+ projektą atvykusios ir mokykloje šiuo metu praktiką atliekančios studentės Arzu organizuotas žaidimas „Atspėk kalbą“. Lietuvių kalbos pamokose diskutavome ir gilinomės į savo gimtosios kalbos istoriją, o integruotoje rusų kalbos ir istorijos pamokoje 9-10 klasių mokiniai tobulino savo kalbinę kompetenciją pristatydami bei komentuodami projektinius darbus, skirtus Europos kalbų dienai.