Gabių mokinių akademija

Mokykloje aktyviai veikia Gabių mokinių akademija. Mokiniai gali gilinti žinias istorijos, geografijos, matematikos srityse, ugdyti gamtamokslines kompetencijas. Be to, mokiniai gali lankyti šachmatų užsiėmimus, kurie lavina atmintį, loginį mąstymą, skatina smegenų veiklą, stiprina problemų sprendimo įgūdžius ir kt.

Istorijos užsiėmimų metu mokiniai susipažino su Lietuvos istorija nuo seniausių laikų, kokie istoriniai įvykiai vyko mūsų šalyje, kokios didžios asmenybės gyveno, kas padeda pažinti mūsų praeitį ir kt.

Geografijos užsiėmimų metu mokiniai susipažino su pasaulio žemynų ir įvairių valstybių gamta, kultūra, nacionaliniais simboliais ir kt. Žinias gilino ir žaisdami įvairius stalo žaidimus, naudodami išmaniąsias programėles. Taip pat mokiniai susipažino su įvairiomis uolienomis, mineralais, tyrinėjo jų sandarą, spalvą, skalsumą ir kitas savybes. Užsiėmimų metu mokiniai sužinojo apie Lietuvoje egzistuojančias ir itin saugomas gyvūnijos rūšis, kitų pasaulio regionų fauną. Mokiniai mokėsi orientuotis aplinkoje naudodami kompasą, stebėdami gamtos ženklus.

Šachmatų užsiėmimų metu mokiniai susipažino su šio žaidimo pagrindais, kokia jo nauda, šio žaidimo istorija ir kt. Kol kas mokiniai mokosi tik pradedančiųjų taktikas ir analizuoja savo klaidas.

Gabių mokinių akademiją lankantys mokiniai gali gilinti gamtamokslines kompetencijas, t.y. biologijos, chemijos, fizikos ir kt. Šių užsiėmimų metu mokiniai atliko daug įvairių bandymų ir tyrimų, sėjo ir augino įvairius augalus, atliko jų stebėjimus. Mokiniai susipažino su svarbiomis augalų augimo sąlygomis, dauginimuisi, žiedų ir vaisių įvairove. Kalbėdami apie vaisius, gamino sveikuolišką limonadą, ieškodami panašumo tarp cukraus ir stiklo, gamino vitražinius saldainius ir kalbėjo apie meno rūšį – vitražą, tyrinėdami krakmolą turinčius maisto produktus, aptarė ne tik kodėl krakmolas keičia spalvą, bet ir sveikos gyvensenos principus. Mokiniai augino įvairius mikrožalumynus, stebėjo jų augimą, aptarė jų naudą žmogaus sveikatai.

Matematikos užsiėmimų metu mokiniai sprendė įvairias logines, geometrines ir nestandartines užduotis, kurios lavina atmintį, mąstymą, moko ieškoti naujų idėjų ir įdomių sprendimo būdų.

Informaciją pateikė L.Daukutienė