HERBARIUMAS

Mokyklinis projektas

Projektas buvo vykdomas 2021 m. vasarą ir rudenį.

Pradinių 1 – 4 klasių mokiniai gamtinėje mokyklos aplinkoje mokėsi pažinti augalus. Rinko jų lapus, žiedus ar žiedynus. Būdami lauke, padedami mokytojų, pažindinosi su augalais, apibūdino jų išvaizdą, aptarė jų augimo sąlygas, vertino jų reikšmę. Surinktus augalus ar jų dalis parsinešę džiovino – mokėsi daryti herbariumą.

Mokytojai paaiškino, kad herbariumo pavadinimas kilęs iš lotynų kalbos žodžio „herbs“, reiškiančio žolę, kad ruošiant tikrą herbariumą reikia turėti visas augalo dalis, kurios padeda nustatyti augalo rūšį.

Mokinių sudarytas herbariumas – puiki mokomoji medžiaga, kuri leidžia bet kuriuo metų laiku susipažinti su augalais ar prisiminti jau pažintus augalus, aptarti jų augimvietes, naudingumą žmogui, o mokiniams, sudariusiems herbariumą, sugrįžti į vasarą, prisiminti atradimo ir smagaus grupinio darbo džiaugsmą.

Ateityje, pasinaudojant turimu herbariumu, galima bus lyginti, žiūrėti, kas pasikeitė: kokie augalai išnyko, kokie atsirado, ieškoti priežasčių, vertinti.

2022-01-26_082047