Įdomioji ekologija

Didžiausia pakuočių atliekų tvarkymo organizacija Lietuvoje “Žaliasis taškas”pakvietė dalyvauti nuotoliniame aplinkosauginiame renginyje „Įdomioji ekologija”, kuris vyko kovo 16 d., nuotoliniu būdu. Renginys buo skirtas pažymėti Žemės dieną, kurią minėsime pirmadienį, kovo 20 d., ir supažindinti mokinius su Žaliojo kurso įgyvendinimo galimybėmis Lietuvoje.

Renginį sudarė konferencija, kūrybinės dirbtuvės bei protmūšiai.

Pradinių klasių visi mokinukai dalyvavo Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos dirbtuvėse „Pats sau“. Mokėsi, kaip panaudoti nereikalingus daiktus.

8–9 klasių mokiniai dalyvavo konferencijoje. Joje dalyvius sveikno Europos kmisijos narys Virgilijus Sinkevičius ir Aplinkos ministras Simonas Gentvilas. Pranešimus apie rūšiavimo svarbą ir antrinių žaliavų perdirbimą skaitė VŠĮ ,,Žaliasis taškas‘ atstovai bei kiti žymūs lektoriai.

Po konferencijos vyko 5-8 klasių ,,Protmūšis“, kuriame dalyvavo jungtinė mokyklos komanda. Mokiniai galėjo pasitikrinti savo žinias apie rūšiavimą ir aplinkosaugą. Turėjo atsakyti į 20 pateiktų klausimų, tokių kaip: „Ar Žemės branduolio temperatūra prilyginama Saulės paviršiaus temperatūrai?” ar „Kada pirmą kartą buvo iškelta idėja, jog Žemė yra apvali?”. Taip pat buvo ir smagesnių užduočių , tokių kaip „Žodžių grandinėlė”, kurioje mokiniai per minutę turėjo atsakyti į klausimus, ir iš gautų atsakymų sudaryti 4 rimuojamų žodžių grandinėlę. Pabaigoje dalyviai turėjo galimybę pasitikrinti ir pasilyginti atsakymus su kitais.