Integruotas projektas Vytauto Klovos opera „Pilėnai“ – Viduramžių legenda

Integruotoje muzikos, istorijos, dailės ir technologijų pamokoje – projekte mokiniai domėjosi kompozitoriaus Vytauto Klovos sukurta opera „Pilėnai“. Muzikos mokytoja Giedrė Gapšytė mokiniams pristatė „Pilėnų“ operos siužetą, išraiškingai atliko dainą „Sudainuokime Lietuvą“ bei pakvietė pažiūrėti vaizdo medžiagą apie operą „Pilėnai“, pasiklausyti ir išanalizuoti jos muzikinius numerius: šauniausio Pilėnų kario „Ūdrio dainą“, kunigaikščio Margirio dukters „Eglės ariją“, iškilmingą sveikinimo chorą „Šauniesiems sveteliams valio!“. Drauge su istorijos mokytoja Aušra Kvederaitiene mokiniai diskutavo apie Viduramžių Lietuvos Pilėnų gynybą kovoje su kryžiuočiais.Vadovaudamiesi įvairiais informacijos šaltiniais mokiniai drauge su dailės mokytoja Asta Bagdonaite ir technologijų mokytoju Valentinu Ivanausku kūrybiškai konstravo pilių maketus, pilis pavaizdavo tapybos darbuose. Technologijų mokytoja Violeta Kilinienė mokiniams pristatė pilyje vykusių kunigaikščio Rūtenio ir jo mylimosios Eglės sužadėtuvių puotos epizodą. Mokiniai susipažino su Viduramžių maistu, sužinojo, kad XIII- XIVa. maistą pateikdavo moliniuose induose,o pagrindinis stalo įrankis buvo peilis. Pilies pagrindiniai patiekalai buvo sumedžioti laukiniai paukščiai ir gyvūnai, įvairios žuvys. Pilyse valdovai buvo aprūpinami įvairiais prieskoniais: migdolais, figomis, pipirais, imbieru, šafranu ir druska. Mokiniai rinko informaciją ir pristatė senovinius patiekalų receptus, aptarė jų gaminimo būdus. Puotose buvo pateikiami duonoje kepti fazanai, kepti obuoliai su krienais, bebro uodega, kiškis, keptas ant laužo, žarijose kepti kiaušiniai, sūdytos ropės, paplotėliai, įvairios košės ir skryliai.