Klasikinis ugdymas mokykloje. Projektas ,,Antikinis teatras. Veikėjų kaukės“

Su senąja Antikos kultūra mokiniai pažindinasi nuo pradinių klasių. 1- 4 klasių mokiniai turi galimybę ugdytis kūrybiškumą lankydami Keramikos bei Teatro studijas. Užsiėmimų metu mokiniai supažindinami ir su

Antikinio teatro tradicijomis, mokosi suprasti emocijas, jas analizuoja stebėdami Antikinio teatro veikėjų kaukes, patys jas interpretuoja vaidindami. Teoriją siedami su praktika panaudoja ir vyresnių klasių mokinių pagamintas keramines kaukes.

Antikos kultūra – tai senųjų civilizacijų kultūros kursas, dėstomas 5–8 klasėse. Jį besimokantys mokiniai susipažįsta su iškiliais žmonijos kultūros lobiais: mitais, epais, pasakojimais, Antikos teatru, taip pat geriausiais meno kūriniais, statiniais, mokslo laimėjimais, pakeitusiais žmonių gyvenimą.

Pamokas papildo ir neformalaus ugdymo užsiėmimai. Dailės raiškos ir keramikos užsiėmimų metu mokiniai įgyvendino projektą ,,Antikinis teatras. Veikėjų kaukės“. Susipažinę per Antikos kultūros pamokas su

Antikiniu teatru, lipdė įvairias veikėjų kaukes, kūrė vizualizacijas.

Smalsiems mokiniams įdomu ir naudinga ne tik pažinti, bet ir suvokti šiandieniame kontekste reikšmingą žmonijos kultūros palikimą.