Klimato kaitos savaitė

Spalio 24-30 d. Lietuvoje minima Klimato kaitos savaitė, kuria siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į aktualius klimato kaitos klausimus. Visą savaitę mokykloje vyko įvairūs renginiai. Geografijos pamokose 7-8 klasių mokiniai diskutavo apie klimato kaitos padarinius, gamtos išteklių išsaugojimą, atsakingą žmogaus veiklą, besaikį vartojimą ir kt. 8 klasių mokiniai kūrė plakatus apie aplinkosaugą ir klimato kaitos padarinius. 3a, 3c, 3d ir 4a klasės mokiniai dalyvavo ekodirbtuvėse, kurias organizavo Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius. Užsiėmimo metu mokiniai susipažino su neatsakingo vartojimo pasekmėmis gamtai ir žmonijai ir praktiškai išbandė antrinių žaliavų rūšiavimą bei kūrė įvairius daiktus, naudodami antrines žaliavas. 3d klasės mokiniai lankėsi Kauno meteorologijos stotyje, kur apžiūrėjo šiuolaikinius ir praeityje naudotus matavimo prietaisus. Trečiokai sužinojo, kur keliauja gauti orų stebėjimo duomenys, susipažino su sinoptikų darbu. Ekskursijos metu buvo gautas specialus leidimas ir mokiniai galėjo stebėti, kaip paleidžiamas radiozondas, kuriuo matuojama oro temperatūra, drėgmė, atmosferos slėgis, vėjo greitis ir kryptis.