Kolektyvo išvyka

Mokslo metus mūsų mokyklos kolektyvas baigė metodine išvyka. Iš pradžių aplankėme vieną iš nedaugelio Lietuvoje išlikusių Renesanso epochos statinių – Siesikų pilį, įsikūrusią ant Siesikų ežero kranto. Pilies tapyba liudija, jog lietuviai neatsiliko nuo europietiškos mados, o legenda pasakoja, jog pilyje gyvenęs didikas Daumantas, sužinojęs, kad jo žmona yra neištikima, liepė ją užmūryti pilies bokšte, o meilužį – svetimšalį riterį – sukapoti, tad naktimis dabar ten vaidenasi jaunoji kunigaikštienė, ieškanti savo mylimojo prie ežero kranto.
Lėno ežero pakrantėje aplankėme kitą istorinį kultūros objektą – Prezidento A.Smetonos dvarą. Žemę šiam dvarui buvo nutarta padovanoti 60 metų jubiliejų švenčiančiam Prezidentui. Dvarą įruošti padėjo ir jo žmona Sofija. Dvare jau buvo telefonas, sujungtas su Kaunu! Tiesa, šia vieta pasidžiaugti A.Smetona tespėjo vos dvejus metus.

Na ir trečiasis kelionės objektas – nuostabusis Taujėnų dvaras, menantis XVI amžių, o vėliau išgarsėjęs kaip Radvilų rezidencija. B.Marikonis, dvaro įkūrėjas, pagal italų architekto Pietro de Rossi projektą 1802 m. pastatė klasicistinio stiliaus rūmus su toskaniškomis kolonomis, heraldiniais bareljefais, o šalia įveisė angliško stiliaus parką. Klasikiniai baldai, atkurti paveikslų rėmai, gobelenai – Radviloms būdinga elegancija ir prabanga. Įspūdingas dvaras leido pasijusti ne tik istorijos dalimi, bet ir įsivaizduoti, kaip kažkada čia gyveno didikai, apsupti prabangos, savo didybės įrodymų.

Įdomi ir spalvinga išvyka – puiki artėjančių atostogų pradžia.