Laiko mašina nuo Antikos iki šių dienų. Pažintis su teatru

Tradiciškai lapkričio 10d. mokykloje organizuojama netradicinė ugdomoji veikla, skirta Pasaulinei Mokslo dienai. Šių metų veiklos įvardintos ,,Laiko mašina nuo Antikos iki šių dienų“. Jų pagrindinis tikslas vadovaujantis aristotelišku pasaulio pažinimo būdu išskirti svarbiausius Antikos istorijos bei kultūros bruožus ir interpretuoti juos šiandieniniame kontekste.

1 – 4 klasių mokiniai susipažino su teatru. Kas tai yra? Teatro istorija. Ką reiškė choras antikiniame teatre ir ką dabar? Amfiteatrai. Aktoriai, jų apranga. Teatro kaukės. Taip pat skaitė antikines Ezopo pasakėčias. Aptarė personažų emocines išraiškas, piešė emocines kaukes. Peržiūrėjo ir animacinių filmukų pagal graikų mitus, diskutavo jų temomis.

Bet patiems mokiniams daugiausia emocijų sukėlė ,,Burtininko Dyvo ir tetos KU- KŪ“ edukacinė kultūrinė teatro programa. Burtininkas Dyvas bei teta KU-KŪ – teatro atstovai, personažai, atskleidė teatrą tiek kaip išraiškos priemonę, tiek kaip pastatą, kuriame rodomi įvairiausi spektakliai. Lavindami vaikų vaizduotę bei kūrybiškumą, burtininkas ir teta KU-KŪ mokė savo vaidmenų subtilybių, be to, supažindino su teatro istorija. Paslaptingasis burtininkas Dyvas leido vaikams pasinerti į magijos pasaulį: juo susižavėti, tačiau ir kritiškai įvertinti. Netikėtai atsirandanti burtų lazdelė, burtininko skrybėlė, rankose pranykstanti nosinaitė – stebuklai, kurie iš tiesų egzistuoja, o gal tai tik iliuzija? Programos animatoriai Vytautas Diržininkas ir Hana Stanislava Šumilaitė.