Minint Tarptautinę dingusių be žinios vaikų dieną

Gegužės 25 d. Lietuva kartu su visu pasauliu minėjo Tarptautinę dingusių be žinios vaikų dieną. Šiai dienai paminėti kvietėme mokinius gaminti simbolines popierines gėlytes, kad visi dingusieji be žinios vaikai sugrįžtų namo. Gėlytes susmeigėme mokyklos kieme, pakalbėjome apie dingusius vaikus.

Missing Children Europe duomenimis, Europoje kas dvi-tris minutes gaunamas pranešimas apie dingusį vaiką. Lietuvoje, VRM duomenimis, kiekvienais metais paskelbtų paieškų užregistruotų dingusių be žinios asmenų registre, pagal pradėtas ir nepradėtas paieškos bylas, registruojama 2000 – 2500 dingusių nepilnamečių. 2022 m. buvo užregistruota – 1 938 vaikų dingimo atvejai, o 2023 m. I ketvirtį – 383 atvejai.