Mokomės su Donelaičiu ir iš Donelaičio

Skirtas Kristijono Donelaičio 300-ajai sukakčiai paminėti. 2014-ieji – Kristijono Donelaičio metai. Trys šimtmečiai mus skiria nuo lietuvių grožinės literatūros pradininko gimimo. Per tiek laiko žmonių gyvenimas, regis, pasikeitė neatpažįstamai. Tad kokią prasmę šiandien įžvelgiame skaitydami jo poemą „Metai“ Ar nors pabandome įžvelgti amžinąsias, niekuomet neprarandančias aktualumo vertybes? Koks turėtų būti mūsų santykis su senąja literatūra?

Dauguma mokykloje skaitome „Metus“, mokomės ištraukas atmintinai. Tačiau kiek galėtų nuoširdžiai pasakyti, kad Donelaičio kūryba juos žavi? Mažuma. Ir ne todėl, kad neįdomu, o dėl to, kad reikia gilintis, suvokti, mąstyti skaitant. Kodėl K. Donelaitis UNESCO minimų sukakčių paveldo sąraše? Jis visų mūsų, ir tų, kurie jo net neskaitę.

Projekto tikslai:
• Dar kartą priminti mokyklos bendruomenei Kristijono Donelaičio biografiją, asmenybės bei veiklos bruožus.
• Priminti tai, kas skaityta, skaityti naujas ištraukas iš „Metų“, pratinti kritiškai skaityti tekstą.
• Skatinti savarankiškumą, mokyti išrinkti esminius dalykus, naudotis papildoma medžiaga ir informacija.

Projekto uždaviniai:
• Lavinti kritinio mąstymo įgūdžius.
• Parengti ekspoziciją apie Kristijono Donelaičio asmenybę, biografiją, veiklą.
• Paskelbti mokyklos erdvėse Kristijono Donelaičio „Metų“ citatas, kad visi galėtų jas perskaityti.
• Organizuoti Žemės dienos ir pasaulinės poezijos dienos minėjimą – viktoriną, skirtą K. Donelaičio 300 metinėms „Per žemę su Donelaičiu“.
• Organizuoti Kristijono Donelaičio kūrybos skaitymo įrašų klausymą mokyklos bibliotekoje.
• Organizuoti Kristijono Donelaičio kūrybos skaitymus mokyklos bibliotekoje.
• Organizuoti esė ir piešinių konkursą „Sveiks, svieteli margs!“
• Parengti mokinių piešinių ir ekslibrisų parodą K. Donelaičio kūrybos tematika.
• Pravesti bendrą vyresniųjų klasių pamoką aktų salėje „Mokomės su Donelaičiu ir iš Donelaičio“, kurios metu bus apžvelgtas rašytojo gyvenimo ir kūrybos kelias, prisiminta „Metų“ tematika, o po to klasės pristatinės atskiras poemos dalis.

Projekto dalyviai:
Visa mokyklos bendruomenė: 1 –2 ir 5 – 6 – ų klasių mokiniai ir jų vadovai 11- okai, 12- okai,
7-8 kl.mokiniai; 9-10 kl. mokiniai ir mokytojai.

Atnaujinta: 2018-04-30