Mokykla be sienų: edukacija -orientacinis žaidimas „Atrask Lietuvą!“

7a klasės mokiniai lydimi rusų kalbos mokytojos Ritos Dubosienė, istorijos mokytojos Zitos Žemaitienės ir klasės auklėtojos Ingos Miliauskienės gruodžio 22 d. traukiniu atvyko į Vilnių dalyvauti Valstybės pažinimo centro edukacijoje – orientaciniame žaidime „Atrask Lietuvą!“. Šis centras įkurtas prezidentūroje.

Penki išrinkti mokiniai suformavo savo komandą, narius kviesdami įvardindami būdo savybes. Susidariusios komandos turėjo atlikti penkias užduotis. Pirmiausia išstudijavo ekspoziciją „Mano gimtinė“ ir susipažino su iškiliausiomis Lietuvos asmenybėmis bei jų nuopelnais Lietuvai. Vėliau savo patirtį perteikė kitoms komandoms. Kiekviena komanda supažindino su skirtingais žmonėmis: Kipru Petrausku, Romu Kalanta, Arminu Narbekovu. Aiškinosi, kuriai valstybei priklauso pavaizduotas herbas ir ką šių valstybių vadovai padovanojo Lietuvai, kai lankėsi. Kitose užduotyse mokiniai aiškinosi klaidingus ir teisingus duotus įvykius, dėliojo biudžeto išlaidas, sprendė kryžiažodį, žaidė Kahoot, kurio metu galėjo pasitikrinti, ką naujo sužinojo, ką įsidėmėjo.

Po edukacijos pasivaikščiojome po Kalėdinį Vilnių, pasivažinėjome po senamiestį Kalėdų traukinuku. Pavargę, bet pilni emocijų Kalėdiniu traukiniu grįžome namo.