Mokykla be sienų: edukacinė išvyka ,,Kalėdų dvasios beieškant“

2022 gruodžio 14 d. 5-6 klasės lankėsi Jonavoje ieškodamos Kalėdų dvasios. Vos tik įvažiavus į Jonavą mus pasitiko įdomiai dekoruotos eglutės. Tačiau pirmiausia užsukome į Jonavos krašto muziejų, kur dalyvavome edukacijoje „Kalėdų tradicijos papročiai ir burtai“. Šioje edukacijoje mokiniai sužinojo apie Advento papročius, kas per jį buvo galima, o kas draudžiama, kokie darbai dirbami, galėjo patys pabandyti virves vyti ir žąsų plunksnas pešti. Prisiminė Kūčių vakaro burtus, o kai kuriems teko ir patiems išsiburti: ar mergina ištekės, kokie metai jų laukia. Bet įdomiausia edukacijos dalis buvo kalėdinio žaisliuko – dekoracijos gaminimas iš natūralaus vaško. Kiekvienas šias savo gamybos dekoracijas ir namo parsivežė.

Po edukacijos pasivaikščiojome po eglučių parką. Jame daug įvairių stilizuotų kalėdinių eglučių, pasakojančių įvairias pasakas, primenančių įvairių filmų ar knygų herojus. Visi grįžome kupini įspūdžių ir naujų žinių, kurias dar per pamokas pasakosime, analizuosime, nagrinėsime.