Mokykla be sienų: edukacinė pamoka – išvyka „Nemunas buityje ir kultūroje“

Mokykla be sienų: edukacinė pamoka – išvyka „Nemunas buityje ir kultūroje“

Lapkričio 22 dieną 5-6 klasės turėjo edukacinę pamoką – išvyką „Nemunas buityje ir kultūroje“.

Išvykę iš Kauno pravažiavome pro Raudondvarį, Kulautuvą, Vilkiją. 6-okai buvo pasiruošę ir pristatė pravažiuojamų ir lankomų vietovių, piliakalnių istoriją, pasakojo apie įžymias vietas. Stabtelėję Vilkijoje, pabuvojome Luiso Amstrongo lauko estradoje, susipažinome, kokios šio garsaus dainininko sąsajos su Lietuva.

Kopėm į Palemono kalną, kuris pavadintas Lietuvos kunigaikščio vardu ir dar kitaip vadinamas Seredžiaus piliakalniu. Užkopti į 30 metrų aukščio kalną, suskaičiuoti beveik 300 laiptelių buvo tikras iššūkis tiek penktokams, tiek šeštokams.

Kita kelionės stotelė buvo Šilinės karčema, kur mokiniai dalyvavo edukacijoje ,,Nemunas ir gyvenimas prie jo”. Mokiniai susipažino, kokią svarbią vietą senovėjes užėmė Nemunas, kaip žmonės prie jo vertėsi. Susipažino su paukščiais, augalais, gyvūnais, būdingais Panemunės regioniniam parkui. Besibaigiant edukacijai, mokiniai galėjo patys apžiūrėti ekspoziciją, atlikti viktorinos užduotis, pasidaryti atviruką. Muziejaus kiemelyje pietavome, o pirmas iškritęs sniegas skatino ne tik sniego senius besmegenius lipdyti, bet ir sniego gniūžčių karus. Vėliau susipažinome, kokios pilys – gynybinės tvirtovės buvo statomos lietuvių kovoms su kryžiuočiais.

Panemunės pilies prieigose lietuvių kalbos mokytoja Nijolė Brazdžiuvienė supažindino su pilies istorija, apžiūrėjome pilies gynybinius bokštus, parką, o visus mokinius ypatingai traukė jau leduku besidengiantys pilį supantys tvenkiniai.

Raudonės pilyje žavėjomės architektūra, pilį supančiais dantytais bokšteliais ir didžiuoju bokštu, kuriame 33,5 m. aukštyje įrengta apžvalgos aikštelė, apžiūrėjom nykstantį Gediminaičių ąžuolą, pasivaikščiojom liepų alėja, pasėdėjome ant miestelio įrengtų ,,karališkų sostų”.

Paskutinė stotelė – Veliuona – mus pasitiko pasipuošusi kalėdiniais nykštukais pakelėse ir skulptūra deivei Velionai. Stabtelėje Veliuonos miestelio centrinėje aikštėje pamatėme paminklą Vytautui Didžiąjam, apžiūrėjom saulės laikrodį, aplankėme šalia Veliuonos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios palaidotų tautosakininkų Antano ir Jono Juškų – lietuvių liaudies dainų rinkėjų ir leidėjų kapą, mokytoja Nijolė supažindino su jų garsiąja knyga Lietuviškos svotbinės dainos. Pravažiavom pro Veliuonoje esantį senovinį grūdų sandėlį – magaziną ir laiminančio Kristaus skulptūrą, iškilusią virš viso miestelio.

Išvykos pabaigoje, kaip ir pamokoje, kiekvienas galėjo įsivertinti atsakydami į klausimą ,,Kaip Nemunas rengė, šildė ir maitino?”