Mokykla su Meile

Projekto koordinatorė: direktoriaus pavaduotoja ugdymui Violeta Čiuldienė

Projekto vadovės:
• lietuvių kalbos mokytoja Ramunė Šmitienė,
• geografijos mokytoja Romualda Bubelevičienė.

Projekto trukmė – 2013 m. vasario-balandžio mėnesiai.

Dalyvauja 1-ų ir 5 – 6-ų klasių mokiniai ir jų vadovai 11-okai, 12-okai, 7-8 kl. mokiniai, 9-10 kl. mokiniai ir mokytojai.

Habil. dr. Meilės Lukšienės 100-osios gimimo metinės paskelbtos UNESCO 2013-aisiais minima sukaktimi. UNESCO dėmesys šiai visuomenės veikėjai skiriamas už itin svarbų vaidmenį vystant modernią švietimo sistemą bei ugdant demokratišką lietuvių bendruomenę. Atsižvelgdamas į tai Seimas 2013-uosius metus paskelbė Meilės Lukšienės metais.

M. Lukšienės darbų reikšmingumas įrodo, kad ji yra Europos ir pasaulinio lygio mokslininkė ir asmenybė, padariusi ryškų indėlį demokratinės visuomenės ir modernaus švietimo plėtotei. Todėl labai svarbu supažindinti ir mokyklos bendruomenę su šia iškilia asmenybe ir jos veikla.

Projekto tikslai:
• Supažindinti mokyklos bendruomenę su Meilės Lukšienės biografija, asmenybe bei svarbiausiais veiklos bruožais,
• supažindinti su Meilės Lukšienės mintimis, pratinti kritiškai skaityti tekstą,
• skatinti savarankiškumą, mokyti išrinkti esminius dalykus, naudotis papildoma medžiaga ir informacija.

Projekto uždaviniai:
• Lavinti kritinio mąstymo įgūdžius;
• Parengti ekspoziciją apie Meilės Lukšienės asmenybę, biografiją, veiklą;
• Paskelbti mokyklos erdvėse Meilės Lukšienės citatas apie mokyklą ir mokymąsi, kad visi galėtų jas perskaityti,
• Organizuoti trumpas diskusijas su vaikais mokyklos tema pagal Meilės Lukšienės citatas, kuriose atsiskleistų, kaip vaikai suvokia mokyklos bei lavinimosi svarbą ir kokią vietą įvairaus amžiaus vaikų mąstysenoje jie užima.
• Organizuoti atskirose klasių grupėse kūrybinius konkursus „Mokykla, kuroje norėčiau mokytis“ (pasinaudojant Meilės Lukšienės mintimis)
• Parengta ekspozicija apie Meilės Lukšienės asmenybę, biografiją, veiklą.

Atnaujinta: 2015-02-10