Nauji mokslo metai – nauji iššūkiai!

Šie mokslo metai mūsų mokyklos bendruomenei ne tik kitokie dėl vis dar nesibaigiančios pandemijos, bet ir dėl besikeičiančios mokyklos koncepsijos. Nuo šios rugsėjo 1-osios nebeliko Šančių mokyklos ir Dainavos progimnazijos, šios dvi mokyklos tapo viena Vytauto Didžiojo universiteto klasikinio ugdymo mokykla.

Pirmiausia prie mokyklos šurmuliuodami rinkosi pradinių klasių mokiniai ir jų tėveliai. Nedrąsūs spausdami gėlytes rankose į savo mokytojus žvelgė pirmokėliai.

Renginį pradėjome Ariadnės mito interpretacija (Ariãdnės siūlas, išeitis iš sunkios padėties; kilo iš graikų mito apie Kretos valdovo Mino dukterį Ariadnę, davusią Atėnų didvyriui Tesėjui siūlų kamuolį ir taip padėjusią jam išeiti iš Labirinto). Klasikinio ugdymo kryptis kaip Ariadnės siūlas ves per mokslo labirintus.

Mokyklos bendruomenei pristatyta naujoji direktorė Jolanta Vengalienė drauge su buvusia vadove Violeta Čiuldiene perkirpo simbolinę juostą ir atvėrė duris į Vytauto Didžiojo universiteto klasikinio ugdymo mokyklą. Direktorei įteiktas ir mokyklos raktas. Kalbėdama ji sveikino mažuosius mokinukus ir jų tėvelius pradedant naująjį etapą klasikinio ugdymo mokykloje, priminė, kad tokio tipo mokykla turėtų išsiskirti savo savitumu ne tik Kaune, bet ir visoje Lietuvoje. Sveikinimo žodį tarė ir Vytauto Didžiojo universiteto edukologijos instituto docentė dr. Aušra Rutkienė. Ji pasidžiaugė būsimu bendradarbiavimu, pažadėjo, kad mūsų bendruomenės nariai, tiek mokytojai, tiek mokiniai, turės ne vieną galimybę pasisvečiuoti universitete, bendradarbiauti su dėstytojais ir studentais.

Kai į klases sugužėjo 1-4 klasių mokinukai, prie mokyklos rinkosi vyresnieji. Juos taip sveikino direktorė Jolanta Vengalienė ir dr. Aušra Rutkienė.

Nauji mokslo metai – nauji iššūkiai, kuriuos pasiryžusi įveikti bendruomenė.