Netradicinė pamoka Stačiatikių Apreiškimo parapijoje

Balandžio 14 d. 8a kl. mokiniai kartu su rusų k.mokytojomis Rita Dubosiene ir Svetlana Kovalenko bei klasės auklėtoja Nijole Brazdžiuviene dalyvavo  netradicinėje  pamokoje Kauno Stačiatikių Apreiškimo parapijoje. Pamokos tikslas tarpkultūrinis bendradarbiavimas, o pagrindinis uždavinys susipažinti su pravoslavų Šv.Velykų tradicijomis ir palyginti jas su katalikų velykinėmis tradicijomis.

Pirmiausia mokinės ir mokytojos turėjo užsirišti skareles, o vaikinai nusiimti kepures, nes to reikalauja pravoslavų cerkvės tradicija.

Mokiniai buvo supažindinti ir su cerkvės istorija – sužinojo, kad Šventovė pašventinta ir atidaryta 1935 m. Cerkvė yra su penkiais kupolais, kuriuos puošia paauksuoti kryžiai, čia saugoma XVI a. ikona, garsėjanti stebuklais. Ši ikona- vienas svarbiausių šventovės paveikslų.
Mokiniams buvo paaiškinta apie ikonostasus – ikonų sienas, atskiriančias altorių nuo maldininkų. Sužinojo, kad tikintiesiems vartai į altorių atveriami tik per mišias. Pagal  stačiatikių tradiciją į altoriaus zoną gali įeiti tik vyrai, tik jie gali laikyti mišias ir patarnauti. Mokiniams buvo paaiškinta, kad stačiatikiai ir žegnojasi kitaip negu katalikai , o meldžiasi būtinai stovėdami su žvake rankoje.

Gražios, įdomios pravoslavų Velykų tradicijos, o svarbiausi dalykai gyvenime turbūt vienodi visose religijose: ,,Nešti gėrį, ramybę, meilę ir taiką- juk tai visai nesunku“, – nuoširdžiai šypsodamasi pokalbį baigė moteris, kuri papasakojo apie šiuos Dievo namus.