Netradicinės pamokos ,,Grikucio“ sodyboje

Birželio 08 dieną 1a ir 4a klasės mokiniai su savo mokytojomis Edita Matelioniene ir Vida Šitikoviene bei mokytojos padėjėja ir Teatro vadove Ilona Mitrulevičiene vyko į Varėnos rajono Pamerkių kaimą, kur dalyvavo edukacinėje programoje ,,Grikio kelias nuo sėjos iki pietų stalo“ Mokiniai ir mokytojos vaišinosi grikių žiedų arbata, pyragu su bruknių uogiene. Susipažino su dzūkų senoviniais darbo įrankiais. Spragilais bandė kulti grikius, vėtė grūdus, malė su senovinėmis girnomis, sijojo miltus, maišė tešlą.

Sodybos šeimininkė iškepė grikinių blynų ir jais vaišino visus programos dalyvius. Po visų darbų vaikai gardžiavosi ir kvapnia šviežių rūgštynių sriuba, virta dideliame katile lauke ant laužo.

Sodyboje mokiniai žaidė smagius žaidimus, minė mįsles. Įspūdžių ir naujų žinių įgyta daug. Po kelionės visų nuotaika buvo puiki.