Pasaulinė Mokslo diena taikai ir vystymuisi

Nuo 2002 metų kasmet lapkričio 10-ąją UNESCO skatina visame pasaulyje minėti Pasaulinę mokslo dieną taikai ir vystymuisi.

Ši diena skirta atkreipti visuomenės dėmesį į mokslo svarbą, supažindinti su mokslo naujovėmis, skatinti jaunimą domėtis mokslu, jo pasiekimais. Kaip ir kasmet, lapkričio 12d. Šančių mokykloje taip pat paminėjome Mokslo dieną. Šįkart atsisakėme kasmetinės mokslinės praktinės konferencijos ir pakvietėme mokinius susipažinti su mokslo įdomybėmis netradiciškai.

Mažieji, pirmų – ketvirtų klasių mokinukai, domėjosi klimato kaita, aiškinosi, kaip kiekvienas iš mūsų galime pasistengti saugoti savo žaliąją planetą. Kalbėjo apie atliekų rūšiavimą ir perdirbimą,patys mokėsi pasidaryti žaisliukų ar net muzikos instrumentų iš nebereikalingų daiktų.

Vyresniesiems kiekviena mokytoja parengė dalykines užduotis ir pakvietė apsilankyti savo dalyko ,,šalyje“. Klasės pasiskirstė į grupes. Susirinkę į salę 5- 10 klasių mokiniai pirmiausia kūrė savo grupės emblemą, pavadinimą, prisistatė bendražygiams. Po to išsiskirstė po kabinetus atlikti užduočių: sprendė kryžiažodžius, dalyvavo viktorinose, lipdė iš molio, konstravo molekules, geografinių objektų modelius, programavo ir kt. Tokia netradicinio ugdymo diena suteikė ne tik naujų žinių, bet ir galimybę pritaikyti jas praktikoje.

Pasirodo, net ir toks sunkus mokslas, kaip matematika, gali būti įdomus.