Pažink profesiją

Birželio 9 diena pradinių klasių mokiniams buvo skirta profesijoms pažinti. Ne paslaptis, kad mažiesiems paslaptinga ir viliojanti atrodo gaisrininko profesija, todėl 1b, 2a, 2b ir 4a klasės mokiniai su savo mokytojais aplankė Šančiuose įsikūrusią ugniagesių gelbėtojų stotį – Kauno APGV II-ąją komandą. Čia susipažino su sudėtinga ugniagesio gelbėtojo profesija. Prisiminė, kaip atsakingai elgtis gaisro atveju, kokiu numeriu kviesti pagalbą. Mokiniai sužinojo, kad ugniagesiai gelbėtojai skuba ne tik gaisrų gesinti, bet ir vaduoti žmones, įstrigusius namuose, automobiliuose, įlūžus ledui, pašalina medžius, užgriuvusius kelius ir namus, padeda medikams ir policijai sudėtingose situacijose. Taip pat gelbsti keturkojus. O šios tarnybos automobilis – įvairiausių matytų ir dar nežinomų įrankių, įrangos sandėlis! Ugniagesiai vaikams parodė gaisrinį automobilį, supažindino su visa jame esančia specialia gaisrų gesinimo ir gelbėjimo įranga. Pakelti sunkias metalo žirkles, pripildytus oro balionus, paliesti skirtingus vandens pistoletus, žarnas, pažiūrėti, kaip atrodo vandens padavimo sistema buvo įdomu ir naudinga. Labiausiai susidomėję galėjo pasimatuoti aprangą, savo jėgas išbandyti purkšdami vandenį iš žarnos, galėjo pamėginti suvaldyti galingą vandens srovę ir netgi pasivažinėti gaisriniu automobiliu. Vaikai grįžo šlapi, tačiau pilni geriausių įspūdžių ir emocijų! Sužinojo, kokia pavojinga, sunki ir garbinga gaisrininkų gelbėtojų veikla ir kaip svarbu saugoti savo ir aplinkinių sveikatą ir gyvybę! Ne vienas šiandien nusprendė užaugęs būti gaisrininku.

Dėkojame Kauno APGV II-ajai komandai už šiltą priėmimą!