Perkeliamųjų gebėjimų vertinimas 2020

Tarptautinis projektas
Perkeliamųjų gebėjimų vertinimas 2020 | Assessment of Transversal Skills 2020

Projekto „Perkeliamųjų gebėjimų vertinimas 2020“ (angl. „Assessment of Transversal Skills 2020“), sutrumpintas pavadinimas ATS2020 yra novatoriškas politikos eksperimentinis projektas, finansuojamas Europos Komisijos.

MŪSŲ MOKYKLA ATRINKTA DALYVAUTI ŠMM ITC VYKDOMAME TARPTAUTINIAME PROJEKTE

Dalyvauja pedagogai iš 11 Europos šalių: Ispanijos, Belgijos, Slovėnijos, Estijos, Suomijos, Kipro, Graikijos, Airijos, Austrijos ir Lietuvos.

Projektas išbandys mokymosi modelį, ieškodamas kelių šiuolaikiniais metodais ir inovatyviais įrankiais ugdyti ir vertinti perkeliamuosius gebėjimus.

Projekto vykdymo laikotarpis iki 2018-02-28.

Projekto tikslai ir uždaviniai:
• Atlikti sisteminę egzistuojančių perkeliamųjų kompetencijų vertinimo Europos mokyklose analizę.
• Sukurti perkeliamųjų kompetencijų vertinimo modelį.
• Išbandyti praktiškai projekte sukurtą modelį 250 Europos mokyklose (projekte numatyta 25 Lietuvos mokyklose) ir atlikti analizę dėl šio modelio diegimo galimybės.
• Tobulinti mokytojų kvalifikaciją: įgyti daugiau žinių ir gebėjimų, kaip ugdyti perkeliamuosius gebėjimus ir juos vertinti, naudojant IKT, elektroninio portfelio metodiką, autentiškas užduotis, kurti mokymosi scenarijus su problemų sprendimo užduotimis ir kt.
• Taikyti naujas žinias ir gebėjimus klasėse, apmąstyti ir įvertinti procesą.

Projekto vykdymo grupė mokykloje:
• Violeta Čiuldienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui – projekto vykdymo vadovė mokykloje;
• Ramunė Šmitienė, lietuvių k. mokytoja ekspertė – projekto vykdymo grupės koordinuojanti mokytoja;
• Romualda Bubelevičienė, geigrafijos mokytoja ekspertė;
• Jurgita Sūnelaitienė, anglų kalbos mokytoja metodininkė.