Pilietinė iniciatyva „Gyvybės medis“

Mokyklos bendruomenė prisijungė prie pilietinės iniciatyvos ,,Gyvybės medis“, kurią inicijavo Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti. Šiemet minime 80 metų nuo pirmųjų trėmimų 1941 metais, kai per vieną savaitę iš Lietuvos buvo ištremta apie 17 500 žmonių.

Pirmiausia įvyko nuotolinis Gedulo ir vilties dienos paminėjimas. Istorijos mokytoja Zita Žemaitienė aptarė su mokiniais trėmimų temą, pristatė svarbiausią informaciją apie tos dienos įvykius. Po to visi žiūrėjo dokumentinį filmą ,,Ledo vaikai“. Ką mokiniai apie tremtį žino ir kaip supranta šį sudėtingą Lietuvos istorijos laikotarpį, išaiškėjo KAHOOT viktorinoje, kurią vedė 10b klasės mokinė Evelina Griškonytė. Viktorinos nugalėtojais tapo 8a klasės mokiniai Andrėja Bajoraitė, Haroldas Jonas Kriaučiūnas ir Miglė Karčiauskaitė.

Mokiniai darė atvirukus su Gyvybės medžiu. Medis simbolizuoja ir gyvybę. Buvę politiniai kaliniai ir tremtiniai, kaip tie medžiai, yra istorijos pasakotojai, perduodantys žinią, ką patyrė jie, jų tėvai ar seneliai. Istorija perduodama iš kartos į kartą, tarsi nuo medžio šaknų į kamieną, o iš kamieno į šakas. Mokiniai atnešė atvirukus į mokyklą, juos nusiųsime į Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių būstinę, kad perduotų dar gyviems esantiems tremtiniams ir politiniams kaliniams.

200567011_1571639703227257_7924958045564341721_n