EdTech projektas „Skaitmeninės švietimo transformacijos“

EdTech projektas „Skaitmeninės švietimo transformacijos“

EdTech

„Skaitmeninės švietimo transformacijos“ projektas

Vykdomas Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos kartu su socialiniais partneriais

Nacionalinės švietimo agentūros EdTech centras pakvietė mokyklas 2022/3 m.m. išbandyti technologinius inovatyvius sprendimus švietimui.

https://edtech.nsa.smm.lt/edtech-centras-kokius-sprendimus-isbandymui-siulo-kurejai/

Projektas „Karjeros kelias

https://www.spotiself.lt/blogas/nacionalin-s-svietimo-agenturos-projekte-skaitmenin-svietimo-transformacija-edtech-50-lietuvos-mokykl-isbando-spotiself-profesinio-orientavimo-programa

VDU klasikinio ugdymo mokykla pasirašė su „Spotiself“ sutartį ugdymo karjerai programos testavimui. Šiame projekte dalyvauja iš viso 32 gimnazijos ir 18 progimnazijų.

Spotiself profesinio orientavimo programą išbando 765 gimnazistai ir 353 progimnazijų mokiniai, projektas vyksta spalio ir lapkričio mėnesį. Mokiniai, vadovaujami mokyklos karjeros koordinatoriaus, atlieka žaidimizuotą „Spotiself“ asmenybės ir karjeros testą, sukurtą su VU psichologijos mokslininkais. Gavę testo išvadas, mokiniai toliau tęsia metodišką ir nuoseklų savęs pažinimo, tikslų įsivertinimo ir savirefleksijos procesą, kurį atlikę programoje gauna savo asmeninį karjeros planą. Visos užduotys yra skaitmenizuotos kuo draugiškesniu vartotojui būdu, pateikiamos su trumpais aiškinamaisiais vaizdo pristatymais, stengiantis palengvinti darbą karjeros specialistui ir mokiniui.

Šiame projekte dalyvauja mūsų mokyklos abiejų padalinių 8 klasių mokiniai kartu su karjeros ugdymo specialiste Sigita Davidoniene.

Beveik trisdešimtyje Lietuvos švietimo įstaigų vyksta ugdymui skirtų išmaniųjų skaitmeninių įrankių bandymai. Galimybę mokiniams ir mokytojams išmėginti naujas programinės įrangos priemones suteikė Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos kartu su socialiniais partneriais vykdomas „Skaitmeninės švietimo transformacijos“ (EdTech) projektas.

EdTech projekto tikslas — skatinti švietimo technologijų ir inovacijų grįstų skaitmeninėmis technologijomis, diegimą švietimo sektoriuje, sudarant sąlygas inovacijų kūrimui ir bandymui ugdymo įstaigose.

Mūsų Mokykla dalyvauja šiame pilotiniame projekte ir išbando mokymo platformą eLKlase.
https://www.mokslotechnologijos.lt/elklase
https://www.facebook.com/MoksloTechnologijos/videos/572159490602406/

Vytauto Didžiojo universiteto klasikinio ugdymo mokyklos mokytojai dirba su „eLKlase“ – pirmąja Lietuvoje sukurta nuotolinių mokymų valdymo platforma, kuri skirta ir mokytojams, ir mokiniams. Pasak mokyklos direktorės pavaduotojos ugdymui Violetos Čiuldienės, rengusios medžiagą dalyvauti šiame bandomajame projekte, minėtina tai, kad viskas, ko reikia mokytojui pamokoje, yra vienoje vietoje. Mokytojas, užrašęs pamokos temą, formuluoja uždavinius (kiekvienas pateikiamas atskirai) ir jiems įgyvendinti skirtas veiklas, kurias gali individualizuoti, pateikti grupėms tiek interaktyvias, tiek paprastas. Platforma suteikia galimybę įkelti vaizdines užduotis ne tik iš kompiuterio ar interneto, bet ir iš telefono. Mokytojai gali naudoti baltą lentą. Yra keli jos pasirinkimo variantai: suliniuota pirmai ar antrai klasei, paprastai suliniuota ir langeliais. Galima pažymėti tekste ar užduotyje svarbiausius dalykus juos pabraukiant, apibrėžiant ar kitaip pažymint ir tai išsaugoti. Tokiu būdu mokiniai turi galimybę namuose tuo pasinaudoti, papildomai pasiaiškinti. Taip pat pagalbą gali teikti tėvai, nes aiškiai matys pamokos uždavinius, veiklas ir vaiko atliktas užduotis.

Tarp nurodytų platformos „eLKlasė“ privalumų – ir galimybė mokytojams stebėti mokinių darbą esamuoju laiku bei čia ir dabar gauti grįžtamąjį ryšį, galimybė kurti testus, užfiksuoti teisingus atsakymus, atliktos užduotys bus automatiškai ištaisytos ir pateikta statistinė analizė.

https://www.svietimonaujienos.lt/mokyklose-bandomi-nauji-skaitmeniniai-irankiai/

EdTech projekto tikslas — skatinti švietimo technologijų ir inovacijų, grįstų skaitmeninėmis technologijomis, diegimą švietimo sektoriuje, sudarant sąlygas inovacijų kūrimui ir bandymui ugdymo įstaigose. Šiuos siekius palaiko ir Prezidentas Gitanas Nausėda:

„Tikiu, kad aukštai iškelta „EdTech“ iniciatyvos kartelė – Lietuvai tapti didžiausią progresą švietimo srityje padariusia Europos šalimi – yra mums pasiekiama. Skaitmeninės technologijos pačiais įvairiausiais būdais praturtina mokymąsi, atveria duris į informacijos lobyną, mažina socialinės nelygybės pavojus. Šiandien didžiausias iššūkis yra ateičiai nepakankamai pasiruošusi visuomenė. Jei norime, kad švietimas būtų augimo ir įtraukties pagrindas, turime kuo geriau išnaudoti naujausias mokymosi ir mokymo galimybes, daugiau dėmesio skirti žmonėms, dirbantiems švietimo sektoriuje, jų skaitmeninių ir šiuolaikinių pedagoginių kompetencijų ir įgūdžių stiprinimui, kurie padėtų sukurti modernią švietimo sistemą“.

2021 m. rudenį Mokykla buvo atrinkta išbandyti ŠMSM ir EdTech projektą „El klasė“, kurio skaitmeninę platformą kuria UAB „Mokslo technologijos“. Mokyklos mokytojai teikė siūlymus mokslininkams, kaip pagerinti kuriamą platformą, kokiomis mokytojų poreikius atitinkančiomis veiklomis ją papildyti. Mokykloje sausio 19 dieną lankėsi ŠMSM ministrės patarėja skaitmenizacijos klausimais Justina Kugytė. Patarėja domėjosi, kaip sekasi mokytojams išbandyti pilotinį projektą, o po susitikimo dalinosi įspūdžiais:

– Labai džiaugiuosi galėdama susipažinti su VDU klasikinio ugdymo mokyklos bendruomene. Tai mokykla, kuri dalyvauja EdTech platformoje ir bando vieną iš 4 skaitmeninių sprendimų. Esu nustebinta mokyklos vadovų lyderyste ir novatoriškumu. Šios mokyklos mokytojai man patys demonstravo, kaip technologijos jiems palengvina mokymą, kaip įtraukia į pamoką vaikus. Šiandien iš mokytojų girdėjau “jei klasėje būtų žalia lenta aš nedirbčiau”. Taigi, mokytojai įvaldo naujas technologijas ir noriai bando naujausius skaitmeninius sprendimus.

Mokytojai savo gerąja patirtimi dalinsis ŠMSM 2022 metų sausio 26 dieną rengiamame EdTech piloto refleksijos renginyje.