Prevencija „Elektroninės patyčios“

Kovo 23 d. 5-6 klasėms vyko prevencinis užsiėmimas „Elektroninės patyčios“, kurį vedė Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos valdybos Bendruomenės pareigūnų veiklos skyriaus vyresnioji tyrėja Ernesta Abromavičienė. Bet kokia veikla elektroninėje erdvėje dažnai būna vieša. Kartais viešumas ir yra vartotojų tikslas ar siekiamybė. Pavyzdžiui, paskelbę informaciją socialiniame tinkle, laukiame reakcijų, komentarų, kartais sveikinimų iš kitų žmonių. Tačiau kartais mums reikia ir privatumo, t. y. norime būti nematomi, anonimiški. Toks noras gali kilti tada, kai pasidalijame sunkia patirtimi, atskleidžiame asmenišką informaciją apie save. Vaikai ir paaugliai gali siekti nepriklausomybės ir privatumo nuo suaugusiųjų. Neretai galima išgirsti vaiko priekaištą tėvams: „Kodėl tikrinate, kuo aš užsiimu internete? Jūs lendate į mano asmeninį gyvenimą!“ Turėti savo, suaugusiųjų nepasiekiamą erdvę yra natūralus vaikų ir ypač paauglių noras. Tačiau virtualus gyvenimas nėra privatus. Informacija, patekusi į internetą, tampa viešai prieinama – ją dažnai gali pamatyti ne tik tėvai, bet ir mokytojai, kiti suaugusieji. Taigi bendraujant virtualioje erdvėje sunku išvengti viešumo ir išlikti visiškai anonimiškam. Dažnai taip yra dėl to, kad patys vartotojai neatsargiai pateikia savo asmeninę informaciją, pagal kurią juos galima atpažinti. Tad, kaip teisingai bendrauti internete, kad nenukentėtum? Apie tai su 5-ų ir 6-ų klasių mokiniais kalbėjosi Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos valdybos Bendruomenės pareigūnų veiklos skyriaus vyresnioji tyrėja Ernesta Abromavičienė.