Projekto “Going to the future with my waste” pirmasis susitikimas Portugalijoje

2021m. spalio 25-29 dienomis VDU klasikinio ugdymo mokyklos anglų kalbos mokytoja Greta Jonaitienė, pradinių klasių mokytojos Ramunė Bankauskienė ir Ramunė Barkauskienė, pavaduotoja ugdymui Aurelija Reinikovienė bei projekto koordinatorė anglų kalbos mokytoja Lina Kranauskienė dalyvavo Erasmus + KA229 projekto „Going to the Future with my Waste“ pirmame susitikime Portugalijoje.

Pirmą dieną projekto dalyvius, atvykusius iš Lietuvos, Kroatijos, Italijos ir Turkijos pasitiko Guimaraes miestelio „Pedome“ mokyklos bendruomenė: mokytojai ir vaikai. Susitikimo metu buvo aprodyta mokykla, pristatytos veiklos, kurios vykdomos rūšiavimo ir tvarumo tema. Visi projekto dalyviai trumpai pristatė savo mokyklas.

Antroji diena prasidėjo pradinėje mokykloje „Escola Basica de Delaes“. Šio susitikimo metu buvo pristatyta mokyklos vizija bei darbo metodai, kokia linkme dirbama, kad vaikai, jų šeimos nariai rūšiuotų ir suprastų tvarumą. Turkijos atstovai – projekto koordinatoriai – pristatė Erasmus+ projekto tikslus bei aptarė kitus susitikimus: kaip jie bus vykdomi, kokia tvarka turi būti atrenkami mokytojai bei vaikai. Vėliau dalyviai miestelio merijoje ( Câmara Municipal de Vila Nova de Famalicão) susitiko su merijos atstovais. Kroatijos ir Lietuvos atstovai savo šalių švietimo sistemas bei mokykloje vykdomas su projektu susijusias veiklas pristatė miesto parke Parque da Devesa įrengtoje auditorijoje.

Trečioji diena prasidėjo „Lipor“ šiukšlių rūšiavimo centre, kuriame mokytojai turėjo galimybę apžiūrėti, kaip vyksta rūšiavimas (kiek žmonių dirba kiekvienoje „linijoje“), kokia skatinimo sistema taikoma, kad kuo daugiau žmonių rūšiuotų.

Įdomu tai, kad susitikimo metu projekto dalyviai turėjo galimybę naudotis auditorijomis, kurios įrengtos keisčiausiose vietose. Ketvirtą projekto dieną jie apsilankė istoriniame laive – muziejuje Navio Hospital Gil Eannes. Čia italų komanda pristatė savo vykdomas projektines veiklas.

Paskutinę dieną partneriai dalyvavo praktiniuose užsiėmimuose Guimaraes kraštovaizdžio laboratorijoje (Laboratorio da Paisagem, em Guimaraes), kur mokėsi, kaip kompostuoti atliekas, atliko bandymą, kuris moko stebėti, per kiek laiko organinės atliekos suirs ir pavirs trąšomis. Pradinių klasių mokytojos nutarė tai išbandyti praktiškai su savo moksleiviais.

Projekto partnerių susitikimas baigėsi pažymėjimų įteikimu ir susitarimu dėl tolimesnių veiklų bei susitikimų. Mūsų mokykla savo partnerių lauks 2022m rugsėjo antroje pusėje.