Šauniausios pradinės klasės laimėtojų kelionė

Šių metų spalio 15 dieną šauniausios 2018/19 m.m. klasės vardą iškovojusios 4a ir 5a klasės vyko į kultūrinę pažintinę kelionę – lankėsi Lietuvos etnokosmologijos muziejuje, Molėtų krašto muziejuje, apžiūrėjo šio krašto apylinkes iš paukščio skrydžio, kopė į Mindūnų apžvalgos bokštą. Tai buvo šioms klasėms skirtas mokyklos prizas.

Lietuvos etnokosmologijos muziejuje mokiniai pagilino žinias apie skirtingi atskiro žmogaus ir visos žmonijos ryšius su Kosminiu pasauliu: senieji etniniai ryšiai, pasaulio matavimai, kalendoriai, astronomija, kosmonautika, nežemiškos gyvybės paieška, mūsų civilizacijos ateities galimybėmis. Muziejaus ekskursijos vadovai padėjo geriau pajusti Etnokosmologijos muziejaus unikalumą, ryšių su Kosminiu pasauliu įvairovę.

Vėliau mokiniai kilo į apžvalgos aikštelę 30 metrų aukštyje. Iš čia atsivėrė įspūdingas vaizdas: matomi 6 ežerai, Labanoro girios panorama. Po ekskursijos turėjome užduotis ir pasivaikščiojome po muziejaus lauko ekspoziciją, kur vyko praktinis edukacinis užsiėmimas Saulės sistemos akmenų rate.

Kelionės tęsinys Mindūnų žvejybos muziejuje, kurio ekspozicijose daugybė įvairių žvejybos įrankių, kuriais žvejojo Rytų Lietuvos žmonės XIX a. pabaigoje, taip pat mokiniai susipažino su archajine žvejyba ir sužinojo, kaip šis verslas keitėsi. Ekspozicija išdėstyta atstatytoje XIX a. žvejo pirkioje ir svirne. Seniausias muziejaus eksponatas yra įspūdingas 4 metrų ilgio XV a. luotas. Muziejuje eksponuojami senieji ungurių gaudymo prietaisai, senoviniai tinklai, automatinės meškerės ir kt. Eksponuojami linai ir kanapių pluoštas – pagrindinė žaliava tinklams megzti. O Ežerų žvejybos muziejuje įkurdinta įvairių gyvūnų iškamšų ir kailių kolekcija – net penkiuose žemynuose medžiojusio Antano Truskausko trofėjų ekspozicija. Mokiniai vaišinosi ant laužo išvirta žuviene.

Išvykos pabaigoje dar galima buvo išbandyti jėgas užkopiant lyg ant devynaukščio namo stogo į Mindūnų bokšto viršų. Norint pamatyti įspūdingą gamtos panoramą, teko užlipti 214 laiptelių. Čia atsivėrė kvapą gniaužiantis kraštovaizdis tarsi iš paukščio skrydžio.

Smagi kelionė įkvėpė keliauninkus ir šiais mokslo metais siekti šauniausios klasės vardo.