Spalis – tarptautinis mokyklų bibliotekų mėnuo

Šių metų tema „Pasaulio pasakos“

Mokyklos bibliotekoje ( Vokiečių g. 164) eksponuojama pasaulio pasakų paroda. Pertraukų metu vaikai gali jas imti ir skaityti. Daugiausia bibliotekoje lankosi ir skait pasakas pradinių klasių mokinukai.

Mokyklų bibliotekų mėnesio įkvėpti 3 klasės mokiniai su savo mokytoja Rita Visockiene spalvino įvairių pasakų iliustracija ir jas iškabino bibliotekos stende. Vaikai pasakojo, kas jiems skaito namuose pasakas, prisiminė, kad visos pasakos prasideda žodžiais „seniai, seniai…“ ir baigiasi „ilgai ir laimingai gyveno“. Kadangi pusės vaikų nebuvo klasėje, mokytoja transliavo užsiėmimą per TEAMS, todėl net ir nesantys mokykloje vaikai galėjo viską stebėti ir patys pasisakyti.

Bibliotekininkė Ingrida Jatkauskienė parodė įgarsintą Brolių Grimų pasaką „Jonukas ir Grytutė“. Vaikai susidomėję klausėsi pasakos. Po to išsakė savo nuomonę apie pasaką, išskyrė, kas joje yra liūdna ir kas gera, daugelis atsakė, kad tai pamokanti istorija, kaip nesutrikti, neišsigąsti ir sugebėti išsisukti sunkioje situacijoje. Klasėje yra du pasakotojai -Inesa ir Benas -, kurie atpasakojo net po dvi jiems patikusias pasakas. Šaunu, kad vaikai žino daug pasakų.