Svajonė ir ilgesys

Tai mokyklinis projektas, skirtas Šiaurės šalių literatūros savaitei ir Astridos Lindgren.

Lapkričio 15-21 d. Šiaurės ir Baltijos šalyse vyko tradiciniai Šiaurės šalių literatūros skaitymai, prie kurių prisijungė ir mūsų mokyklos 6a ir 6b klasių mokiniai.
Kaip įprasta, Šiaurės šalių literatūros savaitė rengiama lapkritį, tamsiausiu laiku metuose, jos metu neakivaizdžiai susivienijo mokytojai ir bibliotekininkai, moksleiviai ir v kiti skaitymo entuziastai nuo pat Grenlandijos iki Baltijos šalių.

Pagrindinė savaitės idėja yra labai paprasta – visiems kartu susirinkus skaityti knygą. Literatūra visais laikais leisdavo mums nuklysti į svajones, o per pandemiją tai tapo dar svarbiau. Todėl ir Šiaurės šalių literatūros savaitė šiemet pakvietė pokalbiams apie svajones ir ilgesį. Skaitymams pasirinkome visų laikų mylimiausios vaikų rašytojos Astridos Lindgren ištraukas iš įvairiausių jos knygų. Prieš skaitymus mokiniai turėjo edukacinį užsiėmimą, kurio metu mokyklos bibliotekininkė Ingrida jiems papasakojo apie rašytoją, organizavo edukacinį žaidimą ,,Atrask bibliotekoje knygą“.

Na o skaitymo įspūdžius vaikai apibendrino patys kurdami apie svajones ir ilgesį. Mokinių kūrybinių darbų parodėlė parengta mokyklos bibliotekoje.