Tarptautinė iniciatyva River Cleanup – Švarinkime Lietuvos upes

Tarptautinė iniciatyva River Cleanup –  Švarinkime Lietuvos upes

Kauno Šančių mokyklos bendruomenė Tarptautinės aplinkos apsaugos dienos proga prisijungėme prie Žaliosios politikos instituto organizuotos upių pakrančių švarinimo iniciatyvos River Cleanup Lietuva.

Nors tikėjomės, kad prie iniciatyvos prisijungs daugiau aukštesnių klasių mokinių, vis tik pandemija ir karantinas pakoregavo mūsų planus. Visą mokyklos bendruomenę paraginome birželio 5-7 dienomis prisidėti prie švaresnės aplinkos kūrimo – išeiti į lauką ir surinkti šiukšles prie artimiausios mums upės, Nemuno, ir taip prisidėti prie iniciatyvos tikslo – skatinti aplinkosauginį sąmoningumą ir užkirsti kelią atliekų patekimui į vandens telkinius, jūras bei vandenynus, turime nepamiršti, kad net 80% atliekų jūras ir vandenynus pasiekia upėmis. Vyresnieji mokiniai savaitgalį su savo šeimų nariais rinko Nemuno pakrantėse šiukšles, o birželio 7 dieną organizuotai prie Nemuno iškeliavo mokyklos mažiausieji, kurie mokosi mokykloje kontaktiniu būdu.

Kiekviena klasė pasirinko pakrantės ruožą tarp Panemunės tilto ir Šančių pliažo. Pirmiausia mokytojos su mažaisiais mokinukais dar mokykloje aptarė, kaip svarbu rūpintis savo aplinka, kodėl turi būti tvarkingos upių pakrantės. Vaikai prisiminė, kad Nemunas įteka į Kuršių marias, o per jas į Baltijos jūrą. Aptarę saugos reikalavimus visi iškeliavo prie upės. Vaikai rado nemažai įvairių plastiko, stiklo šiukšlių, jas rūšiavo mesdami į skirtingus maišus, o grįžę išmetė į atitinkamus rūšiavimo konteinerius prie mokyklos. Patys mažiausieji, pirmokėliai, Nemuno pakrantėje rado išmestą padangą – nepaliko, atrideno į mokyklos kiemą, iš čia ji bus išvežta į atliekų surinkimo aikštelę.