Tarptautinė Taikos diena ir Baltų vienybės diena

Rugsėjo 21 ir 22 dienomis istorijos pamokų metu mokytoja Zita Žemaitienė su mokiniais kalbėjo apie karo pasekmes, kodėl turime išsaugoti taiką ir vienybę. Rugsėjo 21-ąją Jungtinių tautų organizacija yra paskelbusi Tarptautine taikos diena. JTO Generalinė asamblėja rekomenduoja visoms valstybėms šią dieną laikyti visuotine susitaikymo diena ir net karo metu šią dieną nutraukti karo veiksmus. Tai ypač aktualu ir šiomis dienomis, kai pasaulį drebina vis dar tebevykstantis karas Ukrainoje, neramumai talibų užimtame Afganistane. Apie karo baisumus pasakoja ir į Lietuvą plūstantys pabėgėliai.

O rugsėjo 22-oji svarbi tuo, kad šią dieną 1236 metais baltų gentys susivienijo ir Saulės mūšyje iškovojo pergalę prieš Kalavijuočių ordiną. Pažymint šį įvykį, Lietuvos ir Latvijos Seimų nutarimu rugsėjo 22-ąją minima Baltų vienybės diena.

Dailės mokytojos Redos Stulpinienės paskatinti klasių mokiniai piešė plakatus, skirtus Tarptautinei taikos ir Baltų vienybės dienoms paminėti.