Tarptautinis Erasmus+ projektas „Travel to the future with my waste” Italijoje

Pirmoji projekto dalyvių diena prasidėjo Lerici miestelio (Italija) merijoje. Išklausę mero sveikinimo projekto dalyviai iš Turkijos, Portugalijos, Kroatijos, Italijos ir Lietuvos pristatė savo veiklas. Kiekviena šalis turėjo atlikti darbus 4 grupėse: dramos, kelionių, eksperimento ir kūrybinių dirbtuvių. Kiekviena šalis turėjo paskirtą veiklą pristatyti gyvai, kiti atlikti darbai buvo pristatyti filmuotoje medžiagoje. Susitikimo Italijoje tema – vartojimo mažinimas (reduce). Taigi kiekviena šalis demonstravo, ką nuveikė mažindami vartotojiškumą. Mūsų grupė organizavo kūrybines dirbtuves. Džiaugiamės mokytojos Gretos idėja: mokiniai su technologijų mokytoju Valentinu Ivanausku buvo paruošę lenteles su užrašu „Ačiū”. Pradinių klasių mokytojos surinko vaikų jau naudotas kreideles, likusias nuo įvairių užsiėmimų. Atsivežę viską į Italiją paaiškinome projekto dalyviams savo idėją: kam pirkti naujas kreideles, jei dar galime panaudoti jau turimas? Paprašėme projekto dalyvių nuspalvinti savo šalies vėliavą šiomis kreidelėmis ir savo kalba parašyti žodį „ačiū”. Didžiuojamės, jog mūsų pasiūlyta veikla sulaukė didelio susidomėjimo. Jau mokame sakyti „Ačiū” 5 kalbomis!