Tolima artima Italija. Kalba, kultūra, žmonės

2022 04 11 mokykloje lankėsi svečias – Kauno Vytauto Didžiojo universiteto lietuvių kalbos filologijos mokslų daktaras ir lektorius doc. dr. Stefano Lanza. Svečias daugiau nei 20 metų gyvena ir dirba Lietuvoje, yra išleidęs pirmąjį lietuvių-italų kalbų žodyną, rengia įvairias mokomąsias priemones užsienio kalbų mokymui ir mokymuisi, yra parašęs nemažai mokslinių straipsnių. Taip pat yra Dante Alighieri draugijos http://dante.lt/pradzia/ , kurios pagrindinis tikslas ,,saugoti ir platinti italų kalbą ir kultūrą pasaulyje“, pirmininkas. Draugija yra atvira visuomenei ir skatina tiek moksleivius, tiek suaugusiuosius mokytis italų kalbos. Doc. dr. Stefano Lanza mokykloje 6a ir 6b klasėms vedė netradicinę pamoką, kurioje supažindino moksleivius su tolima, bet kartu ir mums artima Italija, pasakojo apie žmones, tradicijų įvairovę, susiformavusius stereotipus ir realius skirtumus. Mokiniai turėjo galimybę ne tik paklausyti gyvai italų kalbos, bet ir praktiškai susipažinti su penkiais pojūčiais (skoniu, uosle, rega, klausa, lytėjimu).