Trečiasis projekto OlimpicLab susitikimas

Gegužės 25 d. vyko trečiasis projekto OlimpicLab susitikimas tema „Karas Ukrainoje: kaip pasikeitė mokinių ir sportininkų gyvenimas. Viso pasaulio pagalba ir palaikymas“. Susitikime dalyvavo Ukrainos ir Lietuvos olimpinių komitetų atstovai, abiejų šalių olimpiečiai, Čerkasų miesto gimnazijos Nr. 9 ir mūsų mokyklos mokytojai bei mokiniai.

Čerkasų srities Ukrainos olimpinio komiteto vadovas Andrej Bilda jautrų sveikinimą atsiuntė tiesiai iš mūšio lauko. Olimpiečiai Aleksandr Fedenko ir Ivan Tiščenko taip pat kalbėjo apie tai, kad jie dabar pasirinko ne sporto, o Tėvynės gynimo kelią. Olimpietė Svetlana Mazaj pasakojo apie Ukrainos sportininkų pergales.

LTOK olimpinio sporto direktorius Einius Petkus ir jo pavaduotoja Agnė Vanagienė palinkėjo ukrainiečių sportininkams ištvermės, kuo greitesnės pergalės. Olimpiečiai Justinas Kinderis ir Saulius Ritter pasakojo apie draugystę su Ukrainos sportininkais, apie tai, kaip jų federacijos padeda treniruotis Lietuvoje atsidūrusiems atletams.

Ukrainos mokiniai pristatė videoklipą apie savo veiklą karo metu. Mūsų mokyklos mokiniai pasakojo apie įvairias rengiamas pagalbos Ukrainai akcijas. Mokykloje besimokantys ukrainiečiai septintokai Miša ir Vladas papasakojo, kaip jiems sekasi mokytis ir gyventi Lietuvoje.

Susitikimas baigėsi mūsų mokyklos mokinių atliekama daina „Oy, u luzi chervona kalina“ ir šūkiu „Slava Ukraini! Herojam slava!“.

Lauksime ketvirtojo susitikimo, tikimės, kad jau taikos metu!