Unesco asocijuotų mokyklų tinklo nuotolinė moksleivių konferencija „Mums rūpi ir mes dalijamės“ (We Care and We Share)

Unesco asocijuotų mokyklų tinklo  nuotolinė moksleivių konferencija  „Mums rūpi ir mes dalijamės“ (We Care and We Share)

Lapkričio 30 d. vyko UNESCO Asocijuotų mokyklų tinklo (UNESCO ASPnet) nuotolinė moksleivių konferencija tema „Mums rūpi ir mes dalijamės“ (We Care & We Share). Konferencijos svečiai Dalia Stabrauskaitė – Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos sekretoriato Švietimo programų vadovė ir Žymantas Morkvėnas – Baltijos aplinkos forumo direktorius, gamtos apsaugos ekspertas, Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos narys.

Mūsų mokyklos mokiniai šioje konferencijoje pristatė keturis pranešimus. 7 a klasės mokinės Gytė Likaitė, Eglė Visockytė parengė pranešimą ,,Tvari šiandiena – saugi rytdiena” ( mokytoja Ramunė Šmitienė). Mokinės pristatė mokyklos patirtį ugdant tvarios gyvensenos įgūdžius. Papasakojo apie veiklas ir renginius, įgyvendintus per pastaruosius metus. Parodė, ką galime patys padaryti siekdami saugaus rytojaus. 9 a klasės mokinė Gabija Kriučkauskaitė skaitė pranešimą ,,Nebūk abejingas- rūšiuok!” ( mokytoja Nijolė Brazdžiuvienė). Ji kalbėjo apie tai, kad ateitį kuriame šiandien. Kiekvieną dieną pasaulyje išmetama daugybė šiukšlių. Bent dalį jų perdirbant galima sutaupyti ir žemiškųjų išteklių, ir energijos. Kiekvienas turime mokytis gyventi tvariau, mažinti vartojimą, o jeigu metame tai, kas nebereikalinga, turime įsisąmoninti, kaip svarbu šiukšles rūšiuoti. 9 a klasės mokinys Modestas Rumševičius kalbėjo apie mokinių bendravimą. Jo pranešimas ,,Mums rūpi, todėl kviečiame veikti” ( mokytoja Nijolė Brazdžiuvienė). Modestas priminė, kad visi mes esame vienos bendruomenės nariai, todėl labai svarbu, kad joje jaustumės saugiai. Kaip išvengti patyčių mokykloje, skatinti bendruomeniškumą? Tai klausimai kylantys visiems, kurie nėra abejingi tam, kas vyksta šalia mūsų. Pranešime ne tik iškeliamos problemos, bet ir aptariamos galimybės, kaip jas galima spręsti. O 9ª klasės mokinė Austėja Savickaitė pranešimą parengė anglų kalba ,,Maži žingsneliai gyventi tvariau. Jei ne dabar, tai kada?/SIMPLE TIPS TO LIVE A MORE SUSTAINABLE LIFESTYLE. If not now, when?” ( mokytoja Jurgita Sūnelaitienė). Austėja pasakojo, kad kiekvienas iš mūsų galime prisidėti prie žalesnės ir sveikesnės aplinkos kūrimo – net jei dar esame moksleiviai. Kasdieninis mūsų, dar esančių mokyklos suole, jaunų žmonių indėlis rūpinantis aplinka gali padėti pasiekti puikių rezultatų. Pranešime pristatomi paprasti žingsniai, ugdantys mūsų įpročius gyventi tvariau.
Iniciatyvūs ir pilietiški moksleiviai pasidalino patirtimi bei pristatė vykdytas arba vykdomas socialines-pilietines iniciatyvas.