5 a ir 6b klasės Karo technikos muziejuje

Minėdami Lietuvos kariuomenės ir nacionalinio saugumo dieną 5a ir 6b klasės lankėsi Karo technikos muziejuje, įsikūrusiame Kauno tvirtovės VI forte. Forto teritorijoje suformuotos aikštelės, kur po atviru dangumi eksponuojama Lietuvos kariuomenės naudota karinė technika. Tai laivų pabūklai, radiolokatoriai, įvairūs sunkvežimiai, tankai ir tanketės, lėktuvai, inžinerinė technika, karo lauko ligoninės automobilis – iš viso virš 150 eksponatų. Įdomiausia, kad į kai kuriuos jų galima įlipti – pasėdėti už tanketės vairo ar pasijusti ryšininku. Tai mokiniams suteikė daugiausia malonumo.

Šeštokai dieną pradėjo žiūrėdami filmukus apie karius savanorius. Vaikai sužinojo, kiek trunka kario tarnyba ir ko mokosi per tuos devynis mėnesius. Tada ėjo į sporto salę, kur žaidė įvairius sportinius ir judriuosius žaidimus, kad ugdytųsi sportinę ištvermę, reikalingą tėvynės gynėjams.

Šeštajame forte mokinius pasitiko gidai. Jie pravedė edukacinę programą. Vaikai daug sužinojo apie šio netradicinio muziejaus ekspozicijas. Labai patiko, nes galėjo įlipti ir iš vidaus apžiūrėti kai kurias mašinas.

Mokiniai įgijo ne tik naujų žinių, patyrė nepakartojamų įspūdžių, bet ir suprato, kokia mūsų visų saugumui svarbi kariuomenė, su kokia technika dirba mūsų kariai.