Netradicinė istorijos pamoka

Sausio 10 d. bibliotekoje penktokams, septintokams, devintokams ir dešimtokams vyko netradicinės istorijos pamokos. Istorijos mokytoja Zita Žemaitienė trumpai priminė apie Sausio 13-osios įvykius. Bibliotekininkė Ingrida Jatkauskienė pristatė mokiniams parengtą parodėlę, dokumentines knygas apie tuos atmintinus įvykius: ,,Lietuva, 1991.01.13 : dokumentai, liudijimai, atgarsiai“, Vytauto Landsbergio ,,Kaltė ir atpirkimas. Apie Sausio 13-ąją“, Aurimo Švedo sudarytą atsiminimų knygą ,,Sausio 13-oji. Tarp atminties ir istorijos“. Po to parodė skaidres ir filmą „Laisvė. Sausio 13-oji“. Visi mokiniai susikaupę išklausė informacijos, o po to išsakė savo nuomonę. Reflektuodami mokiniai atsakė į  klausimus apie Sausio 13-osios įvykius.

Mokinius žavi to meto lietuvių vieningumas ir drąsa, būtent to, jų nuomone, vertėtų pasimokyti ir šiandieninei Lietuvos visuomenei.