Integruotos veiklos, skirtos Pasaulinei sniego dienai paminėti

Tarptautinė slidinėjimo federacija trečiąjį sausio sekmadienį paskelbė Pasauline sniego diena. Šia proga įvairiose pasaulio šalyse rengiama šventė, kurioje kviečiama slidinėti, čiuožti rogėmis, snieglentėmis. Jei šalyje nėra sniego, šventė rengiama įvairiose Sniego arenose ant dirbtinio sniego. Tad sausio 16 d. mūsų mokykloje Pasaulinei sniego dienai paminėti taip pat vykdyti integruoti užsiėmimai: ,,Besmegenių fiesta“ pradinių klasių mokiniams ir viktorina ,,Sniego šaly“ penktų klasių mokiniams. Kadangi lauke sniego neturime ir lipdyti Sniego senių negalėjome, veiklas vykdėme mokyklos patalpose.

Susirinkę salėje pradinukai išklausė direktorės pavaduotojos Jurgitos Sūnelaitienės pasakojimo „Ką žinai apie žiemos simbolį – sniego Senį?”, nusifotografavo ,,Sniego senių galerijoje” trečiame aukšte ir grįžo į klases atlikti įvairių užduočių: čia matavo Sniego senių ūgį, apskritimo spindulius, skersmenį, piešė Sniego senius, dainavo daineles apie Sniego senį, Pirmaklasiai kūrė besmegenių šeimas. Kadangi lauke sniegu pasidžiaugti nebegalima, nusprendė senius besmegenius ,,lipdyti” popieriuje. Kurdami savo besmegenių šeimas, mokiniai nepamiršo, jog galima sugalvoti norą. Ši užduotis mokiniams labai patiko, ugdė kūrybiškumo įgūdžius. Antrokai, dirbdami grupėse, iš įvairių popierinių detalių: apskritimų, keturkampių. stačiakampių, trikampių, konstravo senius besmegenius. Papuošė jais savo klasę.

Penktokams salėje vyko viktorina ,,Sniego šaly”. Abiejų klasių mokiniai, paskirstyti į dešimt komandų, atliko įvairias užduotis: turėjo sugalvoti kuo daugiau giminiškų žodžių su šaknimi SNIEG, vardino žiemos sporto šakas ir priemones, minė mįsles, prisiminė dainas ir eiles apie sniegą. Išrinktos trys geriausiai visas užduotis atlikusios komandos.

Ši veikla buvo puiki lietuvių kalbos, matematikos, pasaulio pažinimo, muzikos, dailės ir technologijų integracija. Mokinių nuotaika buvo puiki, džiaugėsi atliktais darbais.