Akmenslydžio pamokos

Akmenslydžio pamokos

Akmenslydžio pamokos vyko rugsėjo 15 dieną, jas fizinio lavinimo mokytojos Rūtos Simonavičienės kvietimu vedė ,,Forsarus” klubo treneris Paulius Krauza. Per penkias pamokas su šia žiemos Olimpinių žaidynių sporto šaka susipažino net penkių klasių mokiniai.

Lietuviškai kerlingas vadinamas akmenslydžiu, nors iš esmės turėtų būti akmensukiu nuo angliško „curl“ (suktis). Akmenslydį žmonės vadina ir šlavėjų, ir lygintuvų laidytoju sportu, o kartais iš viso vengia pavadinti sportu. Vis dėlto mažai kas žino, kad ši 16-ame amžiuje Škotijoje gimusi sporto šaka dar 1924 metais debiutavo olimpinėse žaidynėse.

Akmenslydis yra olimpinė žiemos sporto šaka, kurioje dvi komandos, kuriose yra po 4 žaidėjus, pasikeisdamos ledu leidžia 16 granitinių akmenų (kiekviena komanda po 8 ). Ta komanda, kurios akmuo žaidimo pabaigoje būna arčiau centro, laimi tašką arba taškus, priklausomai nuo to, kiek jos akmenų yra arčiau centro palyginti su varžovų komandos akmenimis. Ir taip, priklausomai nuo susitarimo, žaidžiami 6, 8 ar net 10 kėlinukų, kurie gali trukti nuo pusantros iki beveik trijų valandų.

O Pjongčange, Pietų Korėjoje, vykusiose žaidynėse pirmą kartą buvo galima stebėti ir naują akmenslydžio discipliną – mišrių dvejetų kerlingą (komandoje viena moteris ir vienas vyras). Taigi akmenslydį galima vadinti ir labai sena, ir naujausia olimpine sporto šaka.

Mokiniai susidomėję klausėsi trenerio pristatymo, patys mėgino stumdyti akmenį, o ne vienas panoro ir lankyti treniruotes.

242711329_2829925710632398_3043845287588893891_n