Ar žinojai? Klimato katastrofa – mūsų Žemė dega

Rugsėjo 29 dieną 9 ir 10 klasės mokiniai su biologijos mokytoja metodininke Danute Masioniene lankėsi Klimato muziejuje, kuris įsikūrė VDU Kauno botanikos sode.

Mokiniai apžiūrėję muziejaus ekspozicijas daugiau sužinojo apie tai, kas vyksta mūsų žemėje, turėjo net galimybės pajusti įrengtuose stenduose pakilusią oro temperatūrą, kituose interaktyviuose stenduose pamatyti, kaip klimato kaita keičia žmonių gyvenimą, kaip pasaulyje žūsta gyvūnai, augalai, sparčiai tirpsta ledynai, gausėja gamtos kataklizmų. Didėjant šiltnamio efektui, tirpstant ledynams ir šiltėjant klimatui, mes nelabai į tai kreipiame dėmesį, bet štai vienas iš besikeičiančio klimato faktų: 30% pasaulio koralinių rifų yra negrįžtamai prarasti. Dar apie 80% likusių koralų bus prarasti dėl globalinio atšilimo.

Sužinojo ir tai, kad be transporto priemonių, kurios labiausiai teršia orą, yra ir daugiau teršėjų: žemės ūkis, masinis medžių kirtimas pasaulyje, iškastinio kuro naudojimas ir kt.

Po įdomios edukacijos, kurios metu sužinojome daug įdomių ir negirdėtų faktų, nepaisydami lietingo oro dar pasivaikščiojome po rudenišką botanikos sodą.