Ateities inžinierius: praktinė edukacija su LEGO

Šiame edukaciniame renginyje dalyvavo ir patyrė puikių įspūdžių 1a, 1b, 2a, 2b ir 6a klasės mokiniai. Edukacinis renginys supažindino vaikus su inžineriniais išradimais ir pasauliniu kultūriniu paveldu per konstravimą su LEGO®. Mokiniai susipažino su naujais terminais, inžinieriaus profesija, kas buvo inžinieriais senovėje, kas yra mechanikos inžinierius, kodėl inžinieriaus profesija populiari, kokios inžinierių specializacijų rūšys, kokios būtinos asmeninės savybės inžinieriui. Vadovė suteikė vaikams įdomių kultūrinių žinių apie inžinerijos išradimus, ugdė jų kūrybiškumą ir kritinį mąstymą. Vaikai suprato inžinerinių išradimų svarbą šalies vystymuisi, įvairiam laikmečiui būdingus kultūrinius aspektus, jų veikimo principus. Konstravome pakeliamus tiltus, vėjo malūnus, elektromobilius, liftus ir net atrakcionus. Vaikai geriausiai mokosi per veiklą, kuri skatina jų smalsumą ir kūrybiškumą. LEGO yra puiki priemonė įgyvendinti šį tikslą.

Mokiniams labiausiai patiko konstruoti su LEGO kaladėlėmis. Po refleksijos jų išsakytos mintys: ,,edukacijos metu jaučiausi labai linksmai, ypatingai laimingas, nuostabiai laiminga, džiaugsmingai, patenkintas, energingai, gyvybingai“. Mokiniai po aptarimo piešė įsivaizduojamus statinius iš LEGO kaladėlių.