Atmintis gyva, nes liudija

Šiais metais Sausio 13-ąją minime jau trisdešimtąsias to kruvinojo sekmadienio metines. Jau antra karta auga laisvėje, bet Laisvės kainos pamiršti negalime.

Keturioliktą kartą Lietuvoje organizuojama pilietinė iniciatyva – Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti pakvietė švietimo įstaigas, valstybės institucijas ir organizacijas bei visus geros valios žmones paminėti prieš trisdešimt metų pasiektą pilietinę pergalę. Iniciatyvos simbolis – žvakė, kuri simbolizuoja gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę. Kaip ir kasmet visa mokykla įsijungė į pilietinę iniciatyvą, tik šiais metais minėti šią dieną teko nuotoliniu būdu.

1-3 klasių mokinukai Barbora, Miglė ir Danielius šokdami išreiškė meilę tėvynei Lietuvai, , gražiausiam kraštui, ir pagarbą Sausio 13-osios aukoms. Vaikai improvizavo perskaitę ir aptarę su šokių mokytoja Janinos Degutytės eilėraštį „Mažutė“:

Tu – mažutė, tu telpi visa
Į Čiurlionio karalių delnus..
.
<....>
Tiktai mūsų meilėj – tu didžiulė.
Mūsų delnuose – tu nesudeginama.
Mūsų ilgesy – brangiausia pasaka.
Mūsų akyse tu – saulės kraštas…<.p>

Mokinių sukurti šokių judesiai perteikia meilę savo šaliai ir pagarbą tiems, kurie paaukojo gyvybę už tai, kad mes gyventume laisvoje Tėvynėje.

Be to, pradinių klasių mokinukai ir penktokai per informatikos pamoką kūrė piešinius, skirtus laisvės gynėjų atminimui:

Sausio 13 diena (padlet.com)

O žvakeles savo namų languose uždegė ir mokiniai, ir mokytojai. Dešimčiai minučių uždegtos vienybės ir atminimo žvakutės primena, kad ATMINTIS GYVA, NES LIUDIJA.