Civilinės saugos pratybos

Spalio 27 d. mokykloje vyko civilinės saugos pratybos. Mokyklos administracija, mokytojai ir techninis personalas iš anksto susipažino ir aptarė VDU klasikinio ugdymo mokyklos Ekstremaliųjų situacijų valdymo planą bei susijusius dokumentus: Krizių valdymo planą, Veiksmų kilus gaisrui planą. Buvo nutarta organizuoti pratybas, kurių metu mokytumės, kaip elgtis kilus gaisrui.

Iš pradžių klasėse vyko Civilinės saugos užsiėmimai ,,Žinojimas saugo“. Jų metu mokytojai supažindino vaikus, kokie įvykiai ir situacijos gali kelti grėsmę, kaip reikėtų elgtis išgirdus pavojaus signalą ir pan. Vėliau suskambėjo gaisro signalizacija, ją papildė pranešimas balsu ,,apie kilusį gaisrą ir skelbiamą evakuaciją“. Visa mokykla evakavosi, rinkosi nurodytoje susibūrimo vietoje.

Evakuacijos simuliacijos tikslas parodyti, kaip realiai veikia evakuacijos planai, kad tiek mokiniai, tiek mokytojai ar kiti mokyklos darbuotojai būtų susipažinę ir praktiškai pabandę, kaip elgtis ekstremalioje situacijoje.